Ziyaret

Azerbaycan Büyükelçiliğinde görevli Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova ve Azerbaycan Türkleri Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Yaprak üniversitemize bir ziyaret gerçekleştirerek çeşitli temaslarda bulundular.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Polat tarafından kabul edilen Dr. Nesibova ve Yaprak, Azerbaycanlı öğrencilerimizle de görüştüklerini söyleyerek Azeri öğrencilerin üniversitemizden memnuniyetlerini dile getirdiler. Üniversitemiz yönetimine öğrencilere gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Nesibova, Azerbaycanlı öğrencilerin her ne kadar Türkçe bilseler de bazı nüanslarda eksiklerinin olabileceğini belirterek Türkçe’yi daha iyi öğrenmeleri ve kendilerini daha iyi yetiştirmeleri konusunda destek olunması arzusunda bulundu.

‘’Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen öğrencilerimiz bizim evlatlarımızdır’’ diyen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Polat, öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması, iyi bir eğitim almaları, kendi kültürlerini tanıtma gibi faaliyetler yapmaları noktasında çeşitli imkanlar sunduklarını ve sunmaya da devam edeceklerini ifade etti.  

‘İki devlet, bir millet’ felsefesi ile hareket eden iki kardeş ülkenin ilişkilerinin konuşulduğu ziyarette, iki ülke arasında eskiden olduğu gibi kültürel, bilimsel faaliyetlere; lisans ve lisansüstü eğitime daha çok önem verileceği ifade edildi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü