Yıl Sonu Defilesinde Moda Rüzgarı Esti

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü 6. Geleneksel Yıl Sonu Defilesi ve Drapaj Sergisi bu yıl da geniş katılımla gerçekleştirildi. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Telhat Özdoğan’ın da izlediği defile katılımcılardan tam not aldı.

DEFİLE1

Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümünde öğrenim gören öğrenciler Kadın Giysi Üretimi dersleri kapsamında tasarlayıp ürün haline getirdikleri kıyafetleri sergilediler. Defilenin mankenliğini de yapan öğrencilerimiz etek, pantolon, gömlek, bluz, tulum, elbise; özel günler için tasarlanmış abiye, nişanlık ve nikah elbisesi gibi parçalardan oluşan 170 parçanın sunumunu yaptılar.

DEFİLE2

Öğrencilerimiz bir kalıp hazırlama tekniği olan drapaj dersleri kapsamında ürettikleri ürünlerini de sergide görücüye çıkardılar.

DEFİLE4

Hem şık hem de modern çizgileri taşıyan kıyafetlerin tamamen öğrencilerimiz tarafından tasarlandığını belirten Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Tuğba Caner Sönmez; defilenin öğrencilerin bir yıllık emeklerinin sonucunda ortaya çıktığını söyleyerek başta Rektörümüz olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

DEFİLE3

Amasya Üniversitesi

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü