Valimizden İade-i Ziyaret

Kısa bir süre önce Amasya Valisi olarak atanan Dr. Osman Varol Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’a iade-i ziyarette bulundu.

vali ziyaret

Vali Varol, üniversitemizin bölgemizde gelişim gösteren yüksek öğretim kurumlarından biri olduğunu ifade ederek, bu gelişimin ilimizin ekonomisine, tanıtımına ve istihdamına önemli katkı sağladığını söyledi. Üniversitemizin kurulduğu günden bu yana hızlı bir gelişim gösterdiğini kaydeden Varol; üniversitemizin akademik ve fiziki altyapı çalışmaları bazında önemli çalışmalara imza attığını ifade etti. Varol, üniversitemizle iş birliği içerisinde çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ziyaretten dolayı valimize teşekkür ederek, üniversitemiz çalışmaları hakkında bilgi verdi. Amasya Üniversitesinin iş birliğine çok önem verdiğini ve bu iş birlikleri sonucunda birçok proje üretildiğini kaydeden Orbay; bu noktada Amasya Valiliğin büyük destek ve katkılarını gördüklerini ifade etti.

2017-2018 akademik yılının yakında başlayacağını kaydeden Orbay; üniversitemizin tüm birimleriyle yeni akademik yıla hazır olduğunu söyledi. Tercih döneminin sona erdiğini belirten Orbay üniversitemizi tercih eden yeni öğrencilerimizle birlikte Amasya Üniversitesi ailesinin daha da büyüyeceğini kaydetti. Orbay; başta Amasya Valiliği olmak üzere tüm paydaşlarımızla beraber şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için Amasya Üniversitesinin bu yılda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapacağını söyledi.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü