Vali Salih Işık’tan Veda Ziyareti

Valiler Kararnamesiyle Merkez Valiliğine atanan Amasya Valisi Salih Işık, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’a veda ziyaretinde bulundu. Veda ziyaretine üniversite yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

vali veda 1

Ziyarette konuşan Vali Salih Işık, “Görev değişikliklerini bir bayrak yarışı olarak görüyorum. Ben görevimi layıkıyla yerine getirmek için gayretle çalıştım. Benden sonra da yeni valimiz devletimiz adına buradaki hizmetleri sürdürmeye devam ettirecektir. Amasya’da, üniversitemizle beraber güzel ve uyumlu bir çalışma ortamı oluşturduk. Üniversitemizin güzel yarınlarda adından çok söz ettireceğini düşünüyorum. Yeni ikamet edeceğim şehirde kapımız ve gönlümüz sizlere daima açık olacaktır.” dedi.

vali veda 2

Rektör Orbay ise şunları kaydetti, “Valimiz Salih Işık’a ilimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Valimizle çok yakın ve uyumlu bir ilişki içerisindeydik. Valimiz üniversitemize de çok önemli katkılar sağladı. Katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyor, bundan sonraki meslek hayatında da başarılar diliyorum.” dedi.

vali veda 3

Veda ziyaretinde Rektör Prof. Metin Orbay tarafından, Salih Işık’a resminin olduğu tablo ile Amasya Üniversitesi logolu çini tabak hediye edildi.

 vali veda 4

vali veda 5

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü