Toplumsal Farkındalığı Artırmayı Hedefliyoruz

Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa Demiryarar ve dernek üyeleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ettiler. Dernek üyeleri, mayıs ayı içerisinde yapılan Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında bazı sosyal sorumluluk projelerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversitemizle birlikte hayata geçirmek istediklerini dile getirdiler.

Dernek Başkanı Musa Demiryarar üniversitemizin engelli bireylere erişimi ve bu bireylerin eğitim ortamına kazandırılması noktasında üniversitemiz çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti. Üniversitemizin tüm sivil toplum örgütleriyle olduğu gibi engelli dernekleriyle de ilgilendiğini, projeler geliştirdiklerini belirten Demiryarar, bu çalışmalarla engellilere karşı toplumsal farkındalığı artırmayı amaçladıklarını belirtti. Engelli bireylerle üniversite gençliğini sosyal sorumluluk projeleri içinde buluşturmak istediklerini söyleyen Demiryarar Engelliler Haftasında yapılacak çalışmalar ve bazı projeler üzerinde mutabık kalındığını açıkladı.

Amasya Üniversitesi olarak kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ortak projeler ürettiklerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ise bu projeler arasında dezavantajlı öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve diğer engelli vatandaşlarımızın dahil olabilecekleri projeleri sıklıkla gerçekleştirildiğini ifade etti. 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü