Teknik Geziler

Merzifon Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri, SILVERLINE Endüstri ve Ticaret A.Ş. firmasına teknik bir gezi gerçekleştirdiler. İşyeri sağlık ve güvenlik biriminde görev yapan iş güvenliği uzmanları tarafından öğrencilere konu ile ilgili görsel sunum yapılarak firmanın bu alandaki uygulamaları hakkında bilgi verildi. Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök; teknik gezilerin öğrenciler açısından önemli olduğunu vurgulayarak, yüksekokullar olarak uygulamalı eğitime değer verdiklerini kaydetti.

akın ay

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Burak Öztop ise uygulama kapsamında bölüm öğrencilerinin derslerde öğrendiklerini sahada pratiğe dökerek teorik bilgilerinin pekiştiğini ifade etti. Gezide öğrencilere öğretim görevlileri Burak Öztop, Rabia Balcı ve Tuğba Ö. Musaoğlu eşlik etti.

 

Teknik Gezi

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri Dünya Paramedikler Günü dolayısıyla Ankara’ya bir teknik gezi düzenlediler.

Teknik gezi kapsamında EMS Mobil Sistemler AŞ’nin üretim tesisleri ziyaret edilerek Türkiye de üretilen son teknoloji ambulanslar ve mobil sağlık araçları hakkında bilgi alındı. Genel Müdür Mevlüt Şahin ve Eğitim Koordinatörü Birol Aykurt öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli konularda bilgilendirmeler yaptılar.

aslan say (1)

Öğrenciler daha sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde düzenlenen ‘I.Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu’na katıldılar.  Açılış konuşmasını PARHAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Kızıldağ'ın yaptığı sempozyumda Cumhurbaşkanlığı Sağlık Müdür Yardımcısı Kadir Sorucuoğlu, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Ali Emre Çağan, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr Taner Akar, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan’ın da katıldığı sempozyumda üniversitemiz Öğretim Görevlisi Arslan Say da oturum başkanlığı yaptı. Öğrenciler Anıtkabir’i de ziyaret etti.

 

Teknik Gezi

Yenilenebilir Enerji Kulübü öğrencileri Merzifon Enerji AŞ’ye ait otuz adet rüzgâr türbinin aktif olarak çalıştığı yerleşkeye teknik bir gezi düzenlediler.

furkan

 

Teknik Gezi

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri; Aydın Üniversitesi Aşçılık Programı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde, İstanbul Kitchen Academy ile Mutfak Sanatları Akademisindeki programlara katılarak mesleki eğitim fırsatları hakkında bilgi aldılar. İstanbul'da gerçekleştirilen programlarda ziyaret edilen kurum ve kuruluşların teorik ve uygulama alanlarındaki fiziki koşulları değerlendirildi. Ayrıca sektörde tanınan mutfak şefleri ve eğitmenleri ile öğrencilerimiz buluşturularak mezuniyet sonrası eğitimleri ve kuruluşların sunduğu iş fırsatları ile ilgili bilgiler detaylandırıldı.

kenan pala

Öğretim Görevlisi Kenan Pala; gezi kapsamında gelecek dönemlerde üniversitemizde ve Amasya’da planlanan mutfak sanatları organizasyonları için iş birliği altyapısı oluşturulduğunu da kaydetti.

 

Teknik Gezi

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşletme Teknolojileri Bölümü Kimya Teknolojisi Programı ikinci sınıf öğrencileri, Sanayi Kimyası ve Endüstriyel Stokiyometri dersi kapsamında Yrd. Doç. Dr. Ayşin Zülfikaroğlu eşliğinde Amasya Şeker ve Lâdik Akçansa Çimento fabrikalarına teknik gezi düzenlediler. Öğrenciler fabrikada kullanılan makineler ve yapılan işlemleri yerinde inceleyerek şeker ve çimento üretimi hakkında teorik ve pratik bilgi edindiler.

teknik bilimler

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü