Teknik Bilimler MYO 42. Mezunlarını Verdi

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun 42'nci mezuniyet töreni coşku içinde gerçekleştirildi. Törene Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat; Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Hasan Tanak, akademik ve idari personel ve öğrencilerimiz ile aileleri katıldı.

teknik1

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Uğurcan Korkmaz; ‘’Bugün burada ortak bir sevinci yaşamak için toplanmış bulunmaktayız. Ancak sevinçli olduğumuz kadar hüzünlüyüz de. Dolu dolu yaşadığımız eğitim hayatımız sona eriyor. Fakat biliyoruz ki daha yolun başındayız ve en usta öğretici olan hayat bizleri bekliyor. Ancak biliniz ki, hayatın tüm zorluklarına karşın bizler kendimize güveniyoruz. Bu ülkenin genç nesilleri olarak Büyük Türkiye'nin inşasında hiç yorulmadan azimle çalışacağız. Bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçsek de ülkemizin başka iklimlerinde bulunduğumuz yerleri rengarenk donatacağız. Bugünlere gelmemizde şüphesiz ki en büyük emek ailelerimize ve hocalarımıza ait. Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan ailelerimize ve Sayın Rektörüm nezdinde tüm hocalarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım. Tüm arkadaşlarıma ve bizden sonra yerimizi alacak kardeşlerime de bundan sonra ki eğitim yaşantılarında başarılar diliyorum.'' cümleleriyle duygularını ifade etti.

teknik2

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr.   Doç. Dr. Hasan Tanak yaptığı konuşmada şu cümleleri kaydetti:

‘’ 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni'ne hoş geldiniz diyor, sizleri saygıyla selamlıyorum. Mezuniyetin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 42 yıllık tecrübesiyle, deneyimli akademik ve idari kadrosuyla mesleki eğitimde ülkemizin en önemli ve en donanımlı okullarından birisidir. "Mesleki Eğitimde Kalitenin Adresi” parolasıyla çağın yenilik ve gereksinimlerine göre kendimizi sürekli güncellemekte; ülkemizin teknik ara eleman ihtiyacına cevap verebilecek; gerekli bilgi, beceri ve donanıma sahip öğrenciler yetiştirmek için çaba harcamaktayız.

Sevgili Gençler, bugün iki yıllık eğitiminizin sonuna gelmiş bulunuyorsunuz. Okula başladığınız günden bugüne kadar eğitildiniz ve bilgiyle donatıldınız. Almış olduğunuz eğitimle bilim, sanayi ve teknoloji alanında her geçen gün daha da gelişen ve büyüyen Türkiye'nin kalkınmasında büyük rol oynayacaksınız.

Bilmenizi isterim ki her mezuniyet başka bir basamağın başlangıcıdır. Bundan sonraki basamakta sizleri zorlu bir iş hayatı bekliyor. Gelecekte bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancımız tamdır.

Saygıdeğer konuklar, bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınıza bir anne ve baba şefkatiyle kucak açan, onları eğiten ve onlara yol gösteren değerli meslektaşlarıma ve üniversitemizin her zaman daha ileriye gitmesi için çaba gösteren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’a buradan ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Sözlerimi tamamlarken öğrencilerimizin mezuniyetini tekrar kutluyor, hayatlarının bundan sonraki kısmında sağlık ve başarı dolu günler diliyorum.''

teknik3

Konukları ‘Güzel Şehrimize hoş geldiniz’ diye selamlayan Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat; ‘’Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz 42’nci mezunlarını veriyor; ben de kırk bir kere maşallah diyorum.’’ sözleriyle konuşmasına başladı.

Velilere seslene Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat; ‘’Değerli veliler, bugün en mutlu günlerimizden birisi; çünkü memleketimiz için cevval, gelecek vaat eden gençler yetiştirdik ve şimdi onları mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.  Memleketimizin dürüst, ahlaklı, çalışkan insanlara her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Tüm aileleri böylesine gençler yetiştirdikleri için tebrik ediyorum.’’ cümlelerini kaydetti.

Gençlere de seslenen Rektör Vekili; ‘’Sevgili gençler; teknik bilimler özen ister, teknik ister, dikkat ister, titizlik ister; hayatta da tertipli, titiz, çalışkan ve dürüst olursanız başarı kaçınılmaz olarak sizleri bulacaktır.  Güzel bir sözde ‘hayat silgi kullanmadan resim çizme sanatıdır’ der. Yani hayat hatayı kabul etmez. Bundan sonraki yaşamınızda yolunuz bahtınız açık olsun, hepinize başarılar diliyorum.’’ ifadelerini kullandı

teknik6

Mezuniyet programı dereceye giren öğrencilere ödüllerini verilmesiyle devam etti. Okul birincisi Elektronik Teknolojisi Programından Uğur Can Korkmaz olurken, okul ikincisi Harita ve Kadastro Programından İsmail Ercan; okul üçüncüsü ise Giyim Üretim Teknolojisi programından Lamiya Kalın oldu.

teknik4

Törenler programlar bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

İlgili Haberler:

Taşova MYO Mezuniyet Törenleri

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Törenleri

Merzifon MYO Mezuniyet Törenleri

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Mezuniyet Törenleri

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü