Taşova Yüksel Akın MYO'da Mezuniyet Coşkusu

Taşova Yüksel Akın MYO’da mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Özgün Deniz Gezici, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. M. Burak Bilgin, yüksekokul binasını yapan Rönesans Holdingi temsilen Sebahattin Üstün ile birlikte resmi kurum amirleri, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

taşova1

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Ufuk Sözen; ‘’Geçirdiğimiz iki seneye baktığımızda, zamanın çok çabuk geçtiğini görüyoruz. Bu süreci ailemizin, hocalarımızın ve arkadaşlarımızın desteği ile geçirdik. Burada edindiğimiz dostluklarımızın hayatımızın geri kalanında da devam etmesini istiyoruz. Her zaman yanımızda olan ve desteklerini bizlerden esirgemeyen değerli ailelerimize özverili emekleri için teşekkür ederiz. Bugün burada özgür bireyler olarak kendi ayaklarımızın üzerinde durabilmemizdeki en büyük katkı onlarındır. Eğitimimiz süresince bizden yardımlarını esirgemeyen Taşova halkına ve her türlü konuda yanımızda olan Taşova ilçe yönetimine, bu zorlu eğitim süresince bizlere yol gösteren, çok değerli hocalarımıza teşekkür ederiz. Üzerimizdeki emeklerini boşa çıkarmadan, topluma ve insanlığa faydalı kişiler olacağımızdan emin olmalarını istiyorum. Konuşmamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle sonlandırmak istiyorum. "Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.'' cümleleriyle duygularını ifade etti.

taşova3 (1)

Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Burak Bilgin yaptığı konuşmada; ‘’Üç yıl önce ilk öğrencilerimizi aldık; geçen sene de ilk mezunlarımızı verdik. Taşova MYO olarak hızlı ve emin adımlarla büyüyoruz. Yetiştirdiğimiz bireylerin kaliteli bir eğitim olarak ülkemize hizmet etmeleri en büyük hedefimiz. Öğrencilerimizin iyi yetişmesi için akademik ve idari kadrolarımızla, kaymakamlığımızla, belediyemizle, ilçedeki tüm paydaşlarımızla iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Taşova halkının tüm içtenliği ve samimiyetiyle beraber öğrencilerimize aile sıcaklığıyla sahip çıkıyoruz. Öğrencilerimizi yetiştirirken mesleki bilgileri verdik, her konuda donanım sahibi olmalarına yardımcı olduk. Öğrencilerimizin istihdamlarını düşünerek bu programları oluşturduk. Bundan sonraki yaşamlarında bu bilgileri en iyi şekilde kullanacaklarına inanıyor, başarılar diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

taşova4

Törende bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat; ''Değerli anne babalar bugün bizim en mutlu günlerimizden birisi, hayatınızda böyle güzel günlerin sayısının artmasını diliyorum. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gayret eden bütün personelimize çok çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler, eğitim bir araçtır; asıl amaç bu memlekete, bu millete, bu devlete ve değerli ailenize, insanlığa hayırlı işler yapmaktır. Arkadaşlar öncelikle kendinize güvenin, çünkü insan neye inanırsa onu yaşar. Bir meseleye samimiyetle iyi niyetle el atarsanız başaramayacağınız iş yoktur. Güzel bir söz vardır; güzel bir ölüm için güzel bir ömür şart. Sizleri hayat serüvenine uğurlarken sizlere uzun ömürler, başarılı iş hayatı diliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun. '' cümlelerini kaydetti.

taşova5

Mezun öğrencilerimizi tebrik ederek başarılar dileyen Belediye Başkanı Bayram Öztürk; ‘’Bir ülkenin kalkınması için eğitimin ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz gibi bir ilçenin kalkınması için de üniversite öğretiminin ne kadar önemli olduğunu biliyoyuz. Yüksekokulumuzun Taşova’ya kattığı katma değerin farkındayız. Bu değer hem sosyo-kültürel hem de ekonomik olarak kendini hissettirmektedir. Bütün mezunlarımızı tebrik ediyor yollarının açık olmasını diliyorum.’’ dedi.

taşova6

Mezuniyet programı dereceye giren öğrencilere ödüllerini verilmesiyle devam etti. İlk üç derecenin sahibi de Posta Hizmetleri Programı öğrencileri oldu. Ufuk Sözen birinci olurken, okul ikincisi Mehmet Güneş; okul üçüncüsü ise Elif Demez oldu.

taşova7

Törenler programlar bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu. Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Rönesans Holding, Taşovalı birçok firma ve iş adamı dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

kütük

Töreni Taşovalı Şair-Yazar Alper Kasım Özdemir sundu. Özdemir’in okuduğu şiirler eşliğinde bir de sema gösterisi gerçekleştirildi.

taşova9

Hepimiz Bu Ülke İçin Çalışacağız

Bu yıl mezun olan 38 yaşındaki öğrencimiz Diyarbakırlı Tarık Aykaç; Otobüs Kaptanlığı programından mezun olduğunu ve iki çocuğu olduğunu söyledi. Aykaç iki yıldır ailesinden ayrı olduğunu gönüllerin bir olması gerektiğini söyledi.

öğrenci

KPSS’den yüksek bir puan aldığını belirten Aykaç; Amasya ya atanmak istediğini ifade etti. Aykaç; ‘’Burada çok güzel anılarımız arkadaşlıklarımız oldu. Hocalarımızdan, müdürümüzden, Taşova halkından çok memnunuz, Allah hepsinden razı olsun. Bizlere bu imkânı sağladıkları için üniversitemize teşekkür ediyorum. Bizler ülkemizin tüm vatandaşları olarak etle tırnak gibiyiz. Önemli olan kardeşliktir. Birbirimizden ayrılamayız, vatanımız, bayrağımız bir; hepimiz bu vatana hizmet etmek için çalışacağız. ‘’ cümleleriyle duygularını ifade etti.

4069

İlgili Haberler:

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Törenleri

Merzifon MYO Mezuniyet Törenleri

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Mezuniyet Törenleri

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü