Tasarım Öğrencileri Bir Yıllık Emeklerini Görücüye Çıkardı

Tasarım MYO öğrencileri bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergilediler. Tasarım MYO fuaye alanında gerçekleştirilen serginin açılışına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Eryılmaz, diğer yetkililer, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Sergide Orbay’a karakalem portresi hediye edildi.

sergi1

Tasarım MYO öğrencilerinin bir yıl boyunca yaptıkları görsel ürünlerin sergilendiğini belirten Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Eryılmaz, "Yüksekokulumuz sektörün güncel yapısıyla iletişim kurabilecek nitelikte, teknik ve estetik yönden eğitilmiş özgün fikirlere sahip öğrenciler mezun ediyor. Diğer taraftan toplumumuzda görsel sanatlara ilgiyi arttırmaya ve toplumda genel bir görsel sanatlar bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

sergi3

Tasarım MYO’nun Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Mimari Restorasyon ve Grafik Tasarım programlarında öğrenim gören öğrencilerimizin 2016-2017 akademik yılı içerisinde ürettikleri ürünleri bugün görücüye çıkardılar. Öğrencilerimiz bu yıl içerisinde Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Amasya İl Temsilciliği binasını bir odasının iç duvarlarını görsellerle süslediler. Bu oda sığınmacı ve göçmen ailelerin çocuklarının güvenli bir şekilde oynayabilecekleri oyun odasına dönüştürüldü. Öğrencilerimiz yine Amasya merkeze 60 kilometre uzaklıkta bulunan 122 öğrencinin öğrenim gördüğü Göynücek ilçesi Karaşar İlk/Ortaokulunun dış duvarlarını bir hafta süren yoğun çalışmaların ardından çeşitli desen ve figürlerle yeniden düzenlediler. Sergimiz ve diğer faaliyetlerimiz öğrencilerimizin özgüvenini arttırmaya ve iş tecrübesi kazanmalarına katkı sağlıyor. Akademisyen arkadaşlarımızla ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’a da sergimizin hazırlanması sırasında bizlere verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

sergi2

Rektör Orbay ise, “Tasarım Meslek Yüksekokulunu ve buradaki programları, dünyadaki teknolojik ve ekonomik gelişmelere uygun mesleklerin uygulamasındaki ara elemanları yetiştirmek amacıyla kurduk. Meslekî eğitim programlarının sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olması çok önemlidir. Serginin oluşmasına emeği geçen tüm akademisyen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

tasarım1 (1)

tasarım5

tasarım2

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü