Suluova MYO'da Görev Değişimi

Suluova Meslek Yüksekokulumuzun kurucu müdürlüğünü 2011’den beri başarıyla yürüten Yrd. Doç. Dr. Cengiz Yıldırım; bu görevi Yüksekokul Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin'e devretti.  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ın da katıldığı devir teslim töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

suluova

Yüksekokul Müdürü Dr. Cengiz Yıldırım’a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Orbay; ‘’2011 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan yüksekokulumuz bugün itibariyle dokuz aktif programla yaklaşık bin öğrencisiyle yükseköğretime devam etmektedir. Yüksekokulumuzun sivil toplumla kucaklaşma, kamu kurum kuruluşlarıyla iyi iletişim kurma, proje geliştirme ve akademik idari personeliyle uyum içinde çalışılma noktasında iyi bir yerde olduğunu görüyoruz. Bu gelişmelerde büyük payı olan Dr. Cengiz Yıldırım hocamıza teşekkür ederiz; Dr. Murat Karavin hocamıza da yeni görevinde başarılar dileriz.’’ dedi.

Suluova MYO’nun kurucu müdürü olmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Yıldırım; ‘’Suluova MYO olarak gerek üniversitemizin vermiş olduğu destekle gerek ilçenin vermiş olduğu destekle günden güne gelişerek büyüdük. Ek binalar, konferans salonu yaptık, serayı kurduk. Laboratuvarları yeniden dizayn ettik. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen Rektörümüz başta olmak üzere, üniversitemiz yönetimine, personelime, paydaşlarımıza, ilçe halkına çok teşekkür ediyorum. Dr. Murat Karavin hocamız da bizden aldığını daha ileri taşıyacaktır, kendilerine başarılar diliyorum.’’ cümlelerini kaydetti.

suluova1

Suluova MYO müdürlüğünü üstlenen Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin ise; ‘’Dr. Cengiz Yıldırım hocamız okulun kurulmasında, çevre düzenlemesinde, paydaşlarla ilişkilerin kurulup geliştirilmesinde büyük emek verdi ve bizlere hep yol gösterici oldu. Aynı zamanda burada güzel de bir aile ortamı kurdu.  Hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadan en güzel ortamda huzurlu bir şekilde çalıştık. Hocamıza tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Biz de bundan sonra hocamızın bize devrettikleriyle yüksekokulumuzu daha üst seviyelere taşımak için gereken gayreti göstereceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

Devir teslim töreni çiçek ve hediye takdimlerinin ardından son buldu.

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü