Sosyal Bilimler Enstitüsüne Büyük İlgi

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülen sekiz lisansüstü programa bin 684 başvuru yapıldı. 2017-2018 akademik yılı güz dönemi kapsamında açılan 107 kontenjan için yapılan başvuru sonuçları yarın açıklanacak.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe ve Din Bilimleri, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor, Sınıf Eğitimi Tezli Yüksek Lisans, Sınıf Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans, Sınıf Öğretmenliği Eğitimi gibi doktora programları bulunuyor.

Enstitüye gösteren ilgi ve alakanın kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Enstitü Müdürü Doç. Dr. Meltem Akın Kösterelioğlu ‘’Enstitümüz 2011-2012 akademik yılında açıldı. Aradan geçen altı yılda programlar ve öğrenci sayısında büyük bir artış oldu. Bu artış enstitümüzün; araştırmacı ve yapıcı düşünen, çağın gerektirdiği bilgi birikimine sahip üstün nitelikli araştırmacılar yetiştirmeyi ve en üst düzeyde lisansüstü eğitim vermeyi amaç edinmesinin bir sonucudur. Bilimsel araştırma yapan, nitelikli eğitim veren, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın, tercih edilen bilim adamı ve uzmanlar yetiştiren enstitümüze öğrencilik hakkı kazanacaklara şimdiden başarılar diliyoruz.’’ dedi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü