Sevgi Varsa Engel Yok

3 (6)

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Üniversitemiz tarafından düzenlenen kahvaltı programında Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları, Akademik ve İdari personel ile engelli personel ve öğrencilerimiz bir araya geldi. Programa; Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz, Amasya Engelliler Spor Klubü Başkanı Nurettin Tufanoğlu ve Yardımcıları Bilal Cırıkcı, Gökay Karakuyu’da katılarak günün anlam ve önemine dair fikir alışverişinde bulundular.

Rektör Elmacı; “Dünya Engelliler Gününün amacının engelli vatandaşlarımızın dertlerini, sıkıntılarını, ihtiyaçlarını gündeme getirerek ilgilileri bilgilendirmek, problemlerin çözülmesine katkı sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmaktır. Bu bağlamda bizde Amasya Üniversitesi olarak engelli personel ve öğrencilerimizin problemlerini, sevinçlerin paylaşıyoruz” dedi. Elmacı, Amasya Üniversitesi’nin tüm imkânlarının dezavantajlı kardeşlerimizin her zaman yanında olacağını söyledi.

Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail İlmaz ise konuşmasında; her daim engelli ve dezavantajlı personel ve vatandaşlarımızın yanında bulunan ve kapılarını bizlere her zaman açık tutan Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkür etti.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü