Senato Suluova Meslek Yüksekokulunda Toplandı

Üniversitemiz senato üyeleri ve daire başkanlarımızın katılımıyla bu ayki senato toplantısı Suluova Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi. Toplantıda eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğinin artırılması ve yaklaşan mezuniyet törenleri ele alındı.

Program öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ve Suluova MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin; Suluova Kaymakamı Dr. Vural Karagül ve Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok’a bir nezaket ziyaretinde bulunarak, Suluova özelindeki yükseköğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Senato toplantısının akabinde Suluova Belediyesine ait Yedikır Baraj Gölü bölgesinde kaymakamımız, belediye başkanımız ve kamu kurum kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla Suluova Ticaret Odası Başkanı Turgut Aksu önderliğinde bir program düzenlendi. Programda ilçenin daha iyi noktalara taşınması için nelerin yapılabileceği hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Orbay; ‘’Üniversitemiz Senatosu belirli periyotlarla ilçelerimizde de toplanıyor. Toplantılarımızı merkezden ilçelerimize yayarak daire başkanlarımızın; yapılan yatırımları bizzat yerinde görmeleri, problemleri yerinde tespit etmeleri ve ilçelerimizdeki yöneticilerimizle, öğretim elemanlarımızla ve idari personellimizle daha sağlıklı iletişim kurabilmelerini amaçlıyoruz.’’ dedi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü