Otel Konforunda Yurt

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde yapımı tamamlanarak 2018-1019 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayan İpekköy Yerleşkesi yurt binasını inceleyerek KYK Amasya İl Müdürü Kadir Kılıç’tan bilgi aldı.

1 (2)

KYK Modern Öğrenci Yurtları Yapıyor

Kredi ve Yurtlar Kurumunun son yıllarda ülke genelinde daha yaşanılabilir modern öğrenci yurtları yaptığını kaydeden Kılıç; KYK’nın sosyal devlet anlayışı ve insan odaklı yaklaşımlarla yüksek öğrenim öğrencilerinin barınma, beslenme hizmetleri ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerine destek sunmayı amaçladığını söyledi.

2018-1019 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize hizmet vermeye başlayan İpekköy Yerleşkesi yurt binasının bin 48 kişi kapasiteli olduğunu belirten Yurt Müdürü Kılıç; ‘’Yurdumuz üç dört kişilik odalarda, 24 saat sıcak su, ücretsiz internet ve engelli dostu yurt olarak dizayn edildi. Beş yıldızlı otel konforunda, aile sıcaklığını aratmayan yurtlarımızda gençlerimizin sağlıklı gıdalarla beslenmesini önemsiyor ve çamaşırhane gibi öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu pek çok ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Gençlerimize verdiğimiz hizmet kalitesini sürekli daha iyi seviyelere yükseltme çalışmalarımız devam edecektir.’’ dedi.

2 (2)

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıç; ‘’Amasya Üniversitesi yönetimi olarak sizlerin kaliteli ve özverili çalışmalarınızın farkındayız. Bizlere verdiğininiz desteğe teşekkür ederiz.” cümlelerini kaydetti.

Öğrencilerimizin YÜZDE 85’i İl Dışından

Yurdu gezerek bir süre öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Orbay yüksek öğrenime yeni başlayan öğrencilerin en temel ihtiyaçlarının başında ‘barınma’ geldiğini ifade etti.

3 (2)

Orbay, “KYK tarafından İpekköy yerleşkesinde yapımı tamamlanarak öğrencilerimize hizmet vermeye başlayan yurdumuzla birlikte üniversitemizin alt yapısının da güçlendiğini düşünüyoruz. Zira öğrencilerimizin yüzde 85’i il dışından geliyor. Amasya Üniversitesi olarak eğitimin bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Bu bütünün bir parçasında aksaklık olursa arzuladığımız eğitim kalitesini yakalayamayacağımızın farkındayız. Bu noktada KYK yurtlarındaki öğrenci odaklı sistemi görmek bizleri oldukça memnun etmektedir.’’ ifadelerini kullandı.

Kendi üniversite hayatında da KYK yurdunda kaldığını ifade eden Orbay; ‘’Tabi bizim dönemimizle kıyaslandığında ülkemizin gelişmesine paralel olarak Kredi Yurtlar Kurumu da çok yol aldı. İpekköy Yerleşkesi yurt binası proje yurt olarak yapılmış olup tüm ayrıntılar düşünülmüş. Öğrencilerimizin barınma problemlerinin çözülmüş olmasını görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü