Öğrencimiz Altın Kemer Kazandı

Düzce Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Profesyonel Muay Thai Altın Kemer maçlarında üniversitemiz sporcusu İlyas Kamalov altın kemeri kazandı.

Öğrencimiz Altın Kemer Kazandı 01

Üniversitemizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı dördüncü sınıf öğrencimiz İlyas Kamalov  12 ülkeden onlarca sporcunun katıldığı, kıran kırana maçların yapıldığı turnuvadan zaferle çıktı.

Türkmenistanlı öğrencimiz dört yıldır ülkesine gitmediğini birinci sınıftan itibaren antrenman yaptığını çeşitli dereceleri olduğunu, aynı zamanda üniversitemizde Muay Thai antrenörlüğü yaptığını söyledi.

Öğrencimiz Altın Kemer Kazandı 02

Aile hasreti ve birçok zorluğa rağmen yılmadan yoluna devam eden İlyas Kamalov, üç kardeş olduklarını ve ailesiyle ancak iki ayda bir telefonla görüştüklerini ifade etti. Babasının doktor olmasına rağmen Türkmenistan’ın ekonomik koşulları vesilesiyle kendisine maddi yardım yapamadığını söyleyen İlyas Kamalov; özel bir spor salonunda ve ek iş olarak da evden eve nakliyat şirketinde çalıştığını söyledi.

Azim ve disiplinle çalışılınca hiçbir zorluğun engel teşkil etmediğini söyleyen Kamalov Amasya’yı sevdiğini ve Türk vatandaşı olmak istediğini belirtti.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü