Milli Takıma Sporcu Gönderiyoruz

Türkiye Muaythai Federasyonu ve EMF-Avrupa Muaythai Federasyonu faaliyeti kapsamında yer alan EMF Kupası Antalya’da yapılacak.

18 ülkeden milli takım sporcularının katılacağı uluslararası turnuvaya Türkiye Milli Takımı da katılacak. Türkiye Milli Takımında yer alacak sporculardan birisi de üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Mustafa Yalman. Muaytahi Teknik Komite üyesi de olan Öğretim Görevlimiz İsmail Yolcu nezaretinde çalışmalarını yürüten öğrencimiz 67 kiloda rakipleriyle mücadele edecek.

milli takım1

Muaythai Milli Takıma sporcu vermenin haklı gururunu yaşadıklarını kaydeden Yolcu; üniversitemizin sağladığı imkanları en verimli şekilde değerlendirdiklerini, yetenekli öğrencilere özel destek sağlayarak başarıya ulaştıklarını söyledi. Yolcu; Muaythai Spor Kulübü olmayan bir ilden Milli Takıma üniversite olarak üç yıl üst üste sporcu vermenin büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Sporcumuzu antrenman yaptığı Kapalı Spor Salonunda ziyaret eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Telhat Özdoğan, Amasya Üniversitesi olarak sporun her türlüsüne destek verdiklerini söyledi. Özdoğan sporcumuzu tebrik ederek turnuvada başarılar diledi.

milli takım2

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü