Merzifon MYO'da Mezuniyet Heyecanı

Merzifon Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Törene Merzifon Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat, Merzifon Belediye Başkan Vekili Arif Gürkan, Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök, akademik ve idari personel, öğrenciler ve velileri katıldı.

merzifon1

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Enis Turhan; ‘’İki yıl süren eğitim hayatımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu iki yıl boyunca üniversitemiz öğretim görevlilerinin engin bilgi, tecrübe ve gayretleri sayesinde seçtiğimiz bölümler hakkında birçok bilgi, beceri edindik.  Derslerimize giren girmeyen bütün hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar bizlere göstermiş oldukları ilgi ve gayretlerin karşılığını bundan sonraki yaşantımızda başarılar elde ederek geri vermeyi bir borç olarak görmekteyiz. '' dedi.

merzifon2

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Arif Gök; ''1991-1992 eğitim öğretim yılında iki program ile hayata başlayan Merzifon Meslek Yüksekokulu serüveni, bugün on bölüm on bir program ve bin 800 öğrenci ile ülkemizin nitelikli ara eleman ihtiyacına katkı sağlayacaktır. Bunun yanında nitelikli akademik kadromuz endüstriye çabuk entegre olabilmekte ve problemleri çözebilmektedir. Bu vesile ile başta rektörümüz olmak üzere sanayi temsilcilerimize teşekkürü bir borç bilirim. Çünkü Merzifon Meslek Yüksekokulunun sanayi ile entegre olması noktasında kısa sürede çok ciddi yol aldık. Yeni sanayiye uygun eğitim müfredatı ile öğrencilerimiz mezun olmadan sanayiye entegre olabilmektedir. Mezun öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim.’’  cümlelerini kaydetti.

merzifon4

Pazar günü anneler günü olması sebebiyle tüm annelerin anneler gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat ise, Merzifon MYO’nun istihdam odaklı bölümleriyle her geçen gün başarı grafiğini ileri taşıdığını söyledi. Öğrencilerden hayat boyu eğitimi kendilerine amaç edinmelerini isteyen Polat, gençlerden vatan, millet bilinci ve sorumluluğu içinde yaşamlarını idame ettirmelerini istedi.

merzifon7

Okul birincisi Bilgisayar Teknolojileri Programından Enis Turhan, okul ikincisi Mekatronik Programından Ahmet Uğurlu, okul üçüncüsü İnşaat Programından Hayrettin Dirlik oldu. Dereceye giren öğrencilere Merzifon Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, Merzifon Belediye Başkan Vekili Arif Gürkan, Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

merzifon6

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

merzifon7 (1)

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü