Kursiyer Kadınlarımıza Valimizden Tam Not

Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunun ilk Avrupa Birliği projesi 'Öğrenmenin Yaşı Yoktur' kapsamında ‘Toplu Yemek ve Organizasyon’ eğitimi alan kursiyer kadınlarımız; Valimiz Salih Işık ile eşi Saadet Işık’la bir araya geldi.  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda yapılan programa Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Prof. Dr. Keziban Orbay ve Taşova Yüksel Akın MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Burak Bilgin ve eşi Emel Bilgin de katıldı. Yaptıkları yemek sunumlarıyla konuklarını ağırlayan kursiyerlerimiz lezzet ve sunum noktasında tam not aldılar.

taşova111

Yemek sunumlarını ilgiyle inceleyen ve kursiyerlerle sohbet eden Vali Işık; işsiz kadınların ekonomik özgürlüklerinin kazanmasının önemine vurgu yaptı. Işık; Öğrenmenin Yaşı Yoktur projesiyle kadınların toplum içindeki sosyal statülerinin yükselmesinin sağlanacağı gibi, buradan elde edilecek kazanımlara paralel olarak kadınların iş hayatına katılımının önü açılacağını, böylece ekonomiye ve istihdama katkı sağlanacağını ifade etti.

taşova3

Projeyle İŞKUR’a kayıtlı işsiz kadınların istihdam edilerek toplum içindeki sosyal statülerinin yükseltilmesini amaçladıklarını belirten Taşova Yüksel Akın MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Burak Bilgin; projede toplam 130 kursiyere beş farklı alanda sertifikalı mesleki eğitim, üç farklı alanda da sertifikalı genel beceri eğitimi verildiğini söyledi. Bilgin, bu eğitimleri şöyle sıraladı: ‘’Sertifikalı mesleki eğitimler,  Okul Servisi ve Turizm işletmeciliği, Engelli ve Yaşlı Bakımı, Toplu Yemek ve Organizatörlük, Yenilenebilir Enerji Fizibilite Danışmanlığı, CAD Eğitimi öngörülürken sertifikalı genel beceri eğitimleri ise Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi, PCM Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Girişimcilik eğitimi’’

taşova2

1 Ekim itibariyle faaliyetlerine başlayan proje yaklaşık bir yıl sürecek.

 

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü