Kıbrıs Mücahitleri Buluştu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile Uluslararası Savaş ve Kültür Sempozyumu kapsamında üniversitemizde bulunan KKTC eski Kültür ve Turizm Bakanı-Kurucu Meclis Üyesi İsmail Bozkurt; kendisi de bir Kıbrıs gazisi olan Amasya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Ünverdi’yi ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Ünverdi, Türk milleti olarak her zaman Kıbrıs Türk halkının haklı davasının yanında olduklarını söyledi. Kıbrıs Barış Harekatının milletin gönlüne taht kuran bir kahramanlık destanı olduğunu belirten Ünverdi "Bu destan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti'nin temel taşı olmuştur. Biz de Türk milleti olarak Kıbrıs Türk halkının her zaman yanında olduğumuzu canımızla, kanımızla ispatladık.’’ dedi.

Kıbrıs Türk halkının milli mücadelesine lise yıllarındayken katılan KKTC eski Kültür Bakanı/Kurucu Meclis Üyesi İsmail Bozkurt ise ‘’KKTC bayrağı altında Kıbrıs Türk halkının huzur ve barış içinde yaşamasını; Türk milletinin bu davanın haklılığına inanmış olması, şehitlerimiz, siz gazilerimiz ve Garantör Devlet Olarak Türkiye cumhuriyetine borçludur.’’ cümlelerini kaydetti.

kıbrıs (1)

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü