Kazanan 'Dostluk' Oldu

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Amasya Engelliler Spor Kulübü üyeleri ile Valimiz Salih Işık, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ın da aralarında bulunduğu takım Amasya Üniversitesi Spor Salonunda futsal maçı yaptı. Kazanan 'dostluk' oldu.

MAÇ

Maç sonrası konuşan Vali Işık “Bu tarz etkinlikler artarak devam etmelidir. Böylece engelli kardeşlerimizin özgüvenleri artacak ve sosyal hayat ile bağlantılarını koparmayacaklar. Önemli olan düşüncelerdeki engelin ortadan kaldırılmasıdır.” dedi.

MAÇ5

Müsabaka sonrası bir değerlendirme yapan Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Yılmaz ''Her insanın potansiyel bir engelli adayı olduğu unutmamamız gerekiyor. Bu tür faaliyetlerle engellilere bir nebze olsun destek verilmesi, onlara sevgi bahşedilmesi ilerisi için bizi fevkalade sevindirmektedir. Bu tarz etkinliklerin devamını diliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

MAÇ4

Engelliler Haftasında ve yıl içerisinde yapılan etkinliklerle konunun önemine dikkat çekildiğini ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ise; ''Amasya Engelliler Spor Kulübüyle beraber dostluk maçı yaptık. Engelli arkadaşlarımızın saha içerisindeki mücadeleleri bizleri gerçekten zorladı. Kaybetmek ya da kazanmaktan ziyade amacımız farkındalık yaratmaktı. Engelliler Spor Kulübü Başkanı başta olmak üzere tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum.'' cümlelerini kaydetti.

MAÇ3

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü