Kazanan ‘Dostluk’ Oldu

Üniversitemiz ev sahipliğinde 9-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası Birinci Lig Müsabakaları sona erdi. Amasya Üniversitesi Spor salonunda bu yıl dördüncüsü düzenlenen şampiyonaya 20 takım ve yaklaşık 120 sporcu katıldı. Şampiyonada triple erkeklerde Karabük Üniversitesi, triple kadınlarda Kocaeli Üniversitesi, triple miks kategorisinde ise İstanbul Gedik Üniversitesi birinciliği elde etti.

ayak 1

Üç gün boyunca süren müsabakaların kapanış törenine katılan Rektör V. Prof. Dr. Kemal Polat eğitim öğretimin yanı sıra üniversitelerin sosyal kültürel ve sportif faaliyetler yapmak gibi misyonu olduğunu söyledi. Üniversite olarak spora çok önem verdiklerini kaydeden Polat, gençlerden sadece boş zamanlarında değil; bir yaşam felsefesi olarak sportif ve kültürel faaliyetlere katılmalarını istedi. Üniversite olarak müsabakaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını da belirten Polat; müsabakalara katılan tüm sporcuları kutlayarak kazananın dostluk ve centilmenlik olduğunu vurguladı.

ayak 2

Çekişmeli geçen müsabakaların üçüncü gününde ise kazananlar belli oldu. Şampiyonada Triple Kadın Gruplarda Kocaeli Üniversitesi, Triple Erkek Gruplarda Karabük Üniversitesi, Triple Miks Gruplarda ise İstanbul Gedik Üniversitesi birinci oldu. Müsabakaların ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.

ayak 5

Ayak tenisi, el dışında vücudun tüm organlarının kullanımı ile 3 set üzerinden single, double, triple ve mix olmak üzere 4 kategoride oynanıyor. Kazanılmış 2 set üzerinden oynanıyor ve setler 11’de bitiyor.

ayak 3

 ayak 4

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü