Kampüste Cumhuriyet Esintileri

Cumhuriyet Bayramımızın 94’üncü ve Amasya Protokolü’nün 98’inci ve yılı etkinlikleri kapsamında üniversitemiz çatısı altında bir program düzenlendi. Cumhuriyet Esintileri adlı müzik programına Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Baro Başkanı A. Melik Derindere, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Perde Müzik Topluluğu tarafından seslendirilen birbirinden güzel şarkılara, enstrümantal ezgilere seyirciler de eşlik etti.

Perde Müzik Topluluğu bir saati aşkın süren programa Atatürk’ün de çok sevdiği Sakarya Marşı ile başladı. Akabinde 123’üncü doğum gününü kutladığımız Büyük Üstat Aşık Veysel’den, Neşet Ertaş’tan, Prof. Dr. Erol Parlak’tan, Birol Yayla’dan eserlerle salonu kâh hüzünlendirdiler kâh coşturdular. Topluluk ayrıca, Klasik Batı Müziği, Türk Sanat ve Halk Müziklerinden derledikleri estrümantal ezgilerele  müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Program sonunda müzisyenleri tebrik eden Vali Varol, Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerinin tüm hızıyla devam edeceğini söyledi. Varol, “Bizlere keyifli anlar yaşatarak başka âlemlere götüren müzisyenlerimize teşekkür ediyorum. Elinize, ağzına sağlık. Rektörümüze ve ekibine etkinlik münasebetiyle ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” cümlelerini kaydetti.

Program Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi.

cumhuriyet1

cumhuriyet4

cumhuriyet5

cumhuriyet3

cumhuriyet2

cumhuriyet6

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü