İngilizceyi Eğlendirerek Öğrettiler

Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında başlattıkları projeyle üniversitemiz personelinin çocukları için İngilizce kursu düzenlediler.

İngilizceyi Eğlendirerek Öğretiler 01

Kursa katılan Yağmur Balcı adlı öğrenci duygularını şu sözlerle ifade etti:

‘Kursumuzdan çok memnun kaldım, derslerime çok büyük katkı sağladı. Bence seneye de devam etmeli. Matematik, Türkçe gibi derslerden de kurslar olsa da güzel olurdu. Derste daha çok yazarak değil oyun oynayarak eğlendim. Hocalarımdan da memnunum.’’

İngilizceyi Eğlendirerek Öğretiler 02

Velilerden Neslihan Öz ‘’Kursa giderken oğlumun çok mutlu olduğunu görmek bu projenin ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır. Daha önce ufak çaplı İngilizce kursularına katılımını sağlamıştım; fakat hiç sevmedi ve gitmek istemedi. Çocuğumun ilgisini kurstaki öğretmenlerin sürekli artan ilgisine ve İngilizceyi eğlendirerek öğretmelerine bağlıyorum. Kursumuzun gelecek sene de devam etmesini rica ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’  ifadelerini kullandı.

İngilizceyi Eğlendirerek Öğretiler 03

Amaçlarının İngilizceyi sevdirmek olduğunu söyleyen Ders Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Betül Bal Gezegin ‘’Derslerimiz çağdaş dil eğitimi yöntem ve tekniklerini kullanarak öğrenciyi merkeze alan bir anlayışla ilerlemektedir. Çalışan personel velilerimiz bu projeden çok memnun kaldıklarını ve devam etmesini istediklerini dile getirmişlerdir. Emeği geçen tüm gönüllü öğretmen adaylarına ve etkinliği destekleyen yetkililerimize teşekkür ederiz.’’ dedi.

İngilizceyi Eğlendirerek Öğretiler 04

Haftada iki saat olarak belirlenen kurstan kırk ilköğretim öğrencisi yararlandı.

 

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü