IECMSA-2017

Destekçi üniversiteler arasında üniversitemizin de yer aldığı “6 th International Eurasian Conference on Mathematical Sciences and Applications-IECMSA-2017” konferansı 15-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte'de düzenlenecektir.

Konferansın temel amacı “Matematik bilimleri ve uygulamalarının gelişimine katkıda bulunmak ve dünyanın dört bir yanındaki matematik topluluğunun üyelerini, disiplinlerarası araştırmacıları, eğitimcileri, matematikçileri, istatistikçileri ve mühendisleri bir araya getirmektir.”

IECMSA-2017’de sunulan çalışmaların genişletilmiş özetleri dünyaca ünlü AIP Konferans Bildirileri özel sayısında basılacaktır. Bilindiği gibi, AIP (American Institute of Physics) Konferans Bildirileri Serileri; ISI Web of Knowledge, SCI-E, MathSciNet,…vb. Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanları tarafından taranmaktadır. Ayrıca; Bilim Kurulu tarafından incelenen ve tam metin olarak basılması uygun görülen makaleler aşağıdaki bilimsel niteliği yüksek dergilerde basılacaktır.

Advances in Difference Equations (SCI)

Journal of Inequalities and Applications (SCI)

TWMS Journal of Pure and Applied Mathematics (SCI)

Ayrıntılar için: http://www.iecmsa.org/ adresini ziyaret ediniz.

duyuru1