Hoşça Kal Üniversitem, Hoşça Kal Amasya!

2016-2017 akademik yılı Eğitim Fakültesi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Amasya Üniversitesi Spor Salonunu hınca hınç dolduran mezun öğrenci ve ailelerinin coşkusuna; Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, akademik ve idari personel de eşlik etti.

eğitim1

Hoşça Kal Üniversitem, Hoşça Kal Amasya!

Eğitim Fakültesi okul birincisi Meltem Erçelik mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Erçelik; ''Bugün burada dünyadaki en kutsal fakat en büyük sorumlulukları da beraberinde getiren öğretmenlik mesleğine adım atmanın haklı gururunu ve tatlı heyecanını yaşamaktayız. Öğretmenlik, belki de meslekler içerisinde en kutsal olanıdır. Öğretmenlik sayesinde sadece bireylere bilgi aktarmayız. Onlara aynı zamanda yaşamayı, ayakta durmayı, sevmeyi ve sevilmeyi öğretiriz. Öğretmen, bir ulusun en önde giden yol göstericisidir. Sosyal sorumluluklarımızı göz ardı etmeyen; ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için faydalı işler yapan ve en önemlisi gelecek nesillere örnek teşkil eden birer öğretmen olacağımızı ümit ediyorum. Bizleri yetiştirebilmek için emeklerini esirgemeyen başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay 'a, saygıdeğer hocalarımıza, bu dört yılımı güzelleştiren sevgili arkadaşlarıma ve her zaman yanımda olan aileme sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Konuşmamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle sonlandırmak istiyorum. "Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”  cümleleriyle duygularını ifade etti.

eğitim3

Yolunuz Bahtınız Açık Olsun!

Salonu dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ise; ''Güzel yurdumuzun dört bir köşesinden gelen değerli konuklarımız Şehzadeler Şehri Amasyamıza hoş geldiniz.  Sevgili anne ve babalar bugünün mimarı sizlersiniz; çünkü yemeden içmeden göz nuru gibi baktığınız çocuklarınızı belki de hiç bilmediğiniz Amasya şehrine gönderdiniz; biz de buradaki akademik ve idari personelimizle birlikte onları en iyi şekilde yetiştirme gayreti içerisinde olduk. Dört yıl önce bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı sizlere ilim irfan sahibi bireyler olarak teslim ediyoruz.’’ cümlelerini kaydetti.

eğitim2

Gençlere seslenen Rektör Orbay; ‘’Sevgili Gençler, asıl hayat şimdi başlıyor, bundan sonra iş bulacaksınız, eş bulacaksınız. Ülkemizin kalkınması için var gücünüzle çalışacaksınız. Ülkemizi bir adım ileri götürmek istiyorsak görevimizi layıkıyla yapmamız gerekiyor; çünkü vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Bahtınız yolunuz açık olsun.’' dedi.

eğitim4

Fakülte birincisi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalından Meltem Erçelik, fakülte ikincisi Rehberlik ve Psikolojik Anabilim Dalından Merve Nur Külçür, fakülte üçüncüsü yine Rehberlik ve Psikolojik Anabilim Dalından Sema Bektaş oldu. Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ve diğer yöneticilerimiz tarafından derece yapan öğrencilerimize başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

eğitim5

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

eğitim6

eğitim9

İlgili Haberler:

Merzifon MYO Mezuniyet Törenleri

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Mezuniyet Törenleri

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü