Gümüşhacıköy'de Mezuniyet Coşkusu

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'da 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO öğrencilerinin tören alanında yerlerini almalarıyla başlayan programı Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk, meslek yüksekokuluna ismini veren Hayırsever Hasan Duman ve eşi, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu takip etti.

gümüş1

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Asuman Aydın; ''Önümüzdeki süreçler içinde de hayatın pratik kısmında ihtiyaç hissettiğimiz her zaman zamanlarda hocalarımızın kapılarını çalabilecek olmanın verdiği rahatlıkla bizlere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' sözleriyle duygularını ifade etti.

gümüş2

Yüksekokulun beşinci dönem mezunlarını verdiğini belirten Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk; ''Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu olarak mesleki ahlaka sahip, teoriyi uygulamaya aktarabilen, teknolojik yeniliklere açık, kendine güvenen, alanında sürekli gelişmeyi prensip edinmiş bireyler yetiştirmek bizim en büyük hedefimizdir. Yüksekokulumuzun başarısı hepimizin başarısıdır. Akademisyenlerimizin ve idarecilerimizin özverili çalışmaları en büyük avantajımızdır.’' dedi.

gümüş7

Öğrencilere seslenen Öztürk; ‘’Yüksekokulumuzda aldığınız eğitimle bundan sonraki hayatınızda ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgiyi aldınız. Buradan mezun olmanız öğrenme serüveninizin sona erdiği anlamına gelmemelidir. Kariyer planınızı yaparken ulaşabileceğiniz en ileri seviyeleri hedeflemelisiniz. Bu süreçte de sizleri bu günlere kadar her türlü fedakarlığı göğüsleyerek yetiştiren ailelerinizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutmamanızı temenni ediyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun.'' ifadelerini kullandı. 

gümüş5

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat ise, eğitimin amaç değil araç olduğunu söyleyerek mezunlarımızdan ailelerine, ülkemize, insanlığa hizmet etmelerini istedi. Polat, ‘’Fikri hür vicdanı hür, girişimci ruha sahip gençler yetiştirdiği için hocalarımıza ve tüm personelimize teşekkür ediyorum. Gençlerimize bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum.’'cümlelerini kaydetti.

gümüş8

Gümüşhacıköy MYO Belediye Başkanı Zehra Özyol ‘’Gençlerimizi iki yıl ilçemizde ağırladık; bundan dolayı da çok mutlu ve gururluyuz. Gençlerimizden   memleketlerinde, gittikleri yeni şehirlerde Gümüşhacıköy’ü anlatmalarını, arkadaşlarına ilçemizi tavsiye etmelerini istiyoruz. Hepinizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, bilimin ışığında selamlıyor, mezun öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

gümüş10

Okul birincisi Yerel Yönetimler Programından Asuman Aydın, okul ikincisi Bankacılık ve Sigortacılık Programından Kader Türkeş, okul üçüncüsü Bankacılık ve Sigortacılık programından Sedanur Demirtaş oldu. Dereceye giren öğrencilere Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan kemal Öztürk, meslek yüksekokuluna ismini veren Hayırsever Hasan Duman, protokol üyeleri ve akademik ve idari yöneticiler tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

gümüş4

Mezuniyet törenlerimiz bir de evlenme teklifine sahne oldu. Yüksekokulumuz 2016 mezunlarından Mesut Yıldız, yeni mezunlarımızdan Yasemin  Kabaoğlu'na evlenme teklif etti. Biz de mezunlarımıza ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü