Gençleri İş Dünyasına Hazırlamak Önemli

Merzifon OSB de üretim yapan Apaydın Metal Ürünleri Şirketler Grubu Genel Müdür Vekili ve İnsan Kaynakları Müdürü Hakan Orhan, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmuthan Apaydın, Üretim Müdürü Hikmet Karagöz, Dış Ticaret Müdürü Hüseyin Yılmaz  ‘İnsan Kaynaklarının Önemi ve Metal Sektöründe Mühendis istihdamı’ konulu bir konferansla geleceğin mühendis adayı öğrencilerimizle buluştular. Programa Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Telhat Özdoğan, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhat Gül, akademisyenlerimiz ve öğrenciler katıldı. Teknoloji Fakültesinde gerçekleşen programda konuşmacılar gençlerin mezuniyet sonrası iş dünyasına hazırlamanın önemine vurgu yaptılar.

Firmanın ve firma tarafından üretilen ürünlerin tanıtımını yapan konuşmacılar; son yıllarda en çok tercih edilen çimli çift üretiminde çok iyi bir noktada olduklarını belirttiler.

Gençlerden gelen soruları cevaplandıran firma yetkilileri mühendis adayı gençlerden kendilerini çok iyi yetiştirmelerini, dil öğrenmelerini ve alana dair farkındalık bilgi ve görgülerini artırmalarını istediler.

Program sonunda konuşmacılar adına dikilen fidanların koordinatlarının yer aldığı sertifikalar Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Telhat Özdoğan ve Dekanımız Prof. Dr. Ferhat Gül tarafından kendilerine takdim edildi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü