Gençler Minik Öğrenciler İçin Yardım Kampanyası Düzenledi

Sınıf Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencileri topluma hizmet dersi kapsamında Ardahan ve Şanlıurfa'da bulunan iki köy okuluna bağış yoluyla edindikleri eğitim materyallerini gönderdiler. Üniversitemiz mezunu iki köy öğretmeninin çağrısına kulak veren öğrencilerimiz yoğun bir çalışma sonucunda edindikleri materyalleri köy okullarına ulaştırılmak üzere kargoya teslim ettiler.

bağış1

Topluma hizmet dersi danışmanlarından Yrd. Doç. Dr. Rumiye Arslan ‘’Öğrencilerimizle birlikte minder, iç ve dış boya, spor, oyun ve kırtasiye malzemeleri, çanta, satranç takımı gibi materyalleri topladık. Öğrencilerimiz esnafla görüşerek gönüllülük esasına dayalı olarak bu malzemeleri temin etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, materyallerimizin minik öğrencilerimize fayda getirmesini temenni ediyorum.’’ dedi.

bağış4

Topluma hizmet dersi öğrencilerinden Ramazan Albayrak; ‘’Bu etkinlikler çocukların zihinsel gelişimi ve ileriye dönük yaşamları için önem taşıyor. Belki biz yetişkinler için kolay aktiviteler ama çocuklara için çok şey ifade edebiliyor. Eğitim ve bilime önem verdiğimiz sürece ülkemizin çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum.’’ sözleriyle duygularını ifade etti.

bağış2

Dersin bir diğer danışmanı Yrd. Doç. Dr. Gülbin Zeren Nalinci ise; mezun öğrencilerimizin sosyal medyadan kendilerine ulaşarak okullarının eksiklerini, öğrencilerinin ihtiyaçlarını bildirdiklerini söyleyerek, böylelikle hem topluma hizmet dersinin amacına ulaştığını hem de oradaki ihtiyaç sahibi öğrencileri sevindirdiklerini dile getirdi. Nalinci, mezunlarımızla da gönül bağlarının kopmadığını her zaman  iletişim halinde olduklarını ifade etti.

bağış3

Melike Anıtgan adlı öğrenci ise ‘’Öğretmen adayları olarak eğitimin öneminin farkındayız.  Topluma hizmet dersimiz kapsamında da geleceğimiz olan çocuklarımız için bir şeyler yapmak istedik. Daha çok şey yapmak isteriz; ama öğrenci olarak bütçemiz belli; sağ olsun Amasya esnafı bize çok yardımcı oldu. Amasya eğitime gerçekten çok önem veriyor.’’ dedi.

bağış5

 

Amasya Üniversitesi

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü