Gelişmenin Anahtarı Fen Bilimlerinden Geçiyor

Amasya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülen on üç lisansüstü programa bin 523 başvuru yapıldı. 2017-2018 akademik yılı güz dönemi kapsamında açılan 223 kontenjan için yapılan başvuru sonuçları yarın açıklanacak.

Enstitüye gösterilen ilgi ve alakanın her geçen yıl arttığını belirten Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kara muasır medeniyetlere erişmenin anahtarının fen bilimlerindeki araştırma, geliştirme ve inovasyondan geçtiğini söyledi. Fen Bilimleri Enstitüsü olarak alanında bilimsel araştırma yapan, nitelikli eğitim veren ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve tercih edilen bilim adamı ve uzmanlar yetiştiren bir kurum olmayı amaçladıklarını kaydeden Prof. Dr. Kara, ‘’Düşünen, üreten, kendi geleceğini kurabilen ve ülke yararına bilgi birikimini sunmak isteyen gençlerimizi aramızda görmekten dolayı son derece mutluyuz.’’ dedi.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde halen Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Biyoteknoloji, Fizik, Biyoloji, Matematik, Fen Bilgisi Eğitimi, Matematik Eğitimi, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi, Yenilenebilir Enerji ve Uygulamaları tezli yüksek lisans; Yenilenebilir Enerji ve Uygulamaları, Öğretim Teknolojileri tezsiz yüksek lisans; Fen Bilgisi Eğitimi ve Fizik   gibi doktora programları bulunuyor.

fennn

İlgili Haber:

Sosyal Bilimler Enstitüsüne Büyük İlgi

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü