Gaziler Gururumuzdur

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Ahmet Ünverdi, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ederek önümüzdeki yıl Türkiye’deki tüm Muharip Gaziler Derneklerinin katılımıyla yapılacak toplantı hakkında bilgilendirdi.

dernek (2)

Amasya Üniversitesinin desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini belirten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Ahmet Ünverdi; “Derneğimiz, vatan savunmasında canlarını vermekten imtina etmeyen kahraman gazilerimizin ve şehitlerimizin milli ve manevi değerlerini korumak için kuruldu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi ise 2005 yılından bugüne kadar faaliyetlerini sürdürmektedir. Gelecek yıl Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezi tarafından, Türkiye genelindeki şube başkanlarının birbirlerini tanıması, bilgi alışverişinde bulunması, yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, eksik ve noksan olanların tamamlanması gibi amaçlarla gerçekleştireceği toplantıya Amasya olarak ev sahipliği yapacağız. Konuyla ilgili olarak Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay’ı ziyaret ederek, verecekleri destekten dolayı şimdiden kendilerine teşekkür ettik.” dedi.

Amasyalı muharip gazileri ağırlamaktan her zaman onur duyduklarını belirten Rektörümüz Orbay ise, “Şanlı tarihimiz, ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ denilerek yazılmıştır. Gazilerimiz bizlerin gururudur. Gazilerimizin vatan uğruna gösterdikleri kahramanlıklarını ve anılarını hiçbir zaman unutmayacağız. Gazi ve şehit yakınlarına kapılarımız sonuna kadar açık. Gazi ve şehit yakınlarımıza Amasya Üniversitesi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, bu toprakları bizlere vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, yaşayan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü