Eşgüdümlü Çalışmaya Devam edeceğiz

Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsa Köse, Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hatay Karaman, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ettiler.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsa Köse, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen AB mali yardımları ‘Rekabetçi Sektörler Programı’ tarafından desteklenen “Mobilya ve Otomotiv Atölyeleri için Makine ve Ekipman Tedariki ve Küçük İşletme Danışmanlık Hizmetleri” alımına yönelik hazırlanan proje ile ilgili olarak önemli mesafeler kaydettik. Projenin olumlu sonuçlanmasıyla birlikte ilimizdeki mobilya ve otomotiv sektörüne yönelik önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz. Diğer çalışmalarımızda olduğu gibi bu projede de üniversitemizin tam desteğini aldık. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’a ve projemizin her aşamasında tecrübelerini bizimle paylaşan akademisyenlere teşekkürlerimizi iletiyorum.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, “Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde yapılan tüm çalışmalara akademik-idari personelimizle birlikte tam destek vermeye çalışıyoruz. Amasya’da mobilya ile otomotiv sektörünün gelişmesi ilimiz ekonomisinin gelişmesine de önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Bu noktada; Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başta olmak üzere ilimizde faaliyet gösteren diğer kuruluşlarla eşgüdümlü çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

esnaf

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü