Engelleri Aşan Ziyaret

10 Mayıs Engelliler Haftasının açılış günü ve 13 Mayıs da Ortopedik Engelliler günü. Üniversitemizde de Engelliler Haftası kapsamında toplumsal farkındalığı artırmak, engelli bireylerin yaşamın içine dahil edilmesi noktasında birçok etkinlik yapılıyor.  Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığında makine mühendisi olarak çalışan ortopedik engelli personelimiz Dr. Mahmut Kaplan, Erasmus personel hareketliği kapsamında İspanya’da bulunan Castilla La Manch Üniversitesine ziyarette bulundu ve bir dizi etkinliğe katıldı.

kaplan1

Castilla La Manch Üniversitesinin Toledo kampüsündeki personel haftası etkinliklerine katılan Dr. Kaplan ortapedik engel durumunu daha önce Castilla La Manch Üniversitesine bildirdiğini kampüs içerisinde hareketliliğinin sağlanması için yardımcı verildiğini, ziyaret edilen üniversite binalarında ve tarihi yerlerde erişiminin sağlandığını belirtti.

kaplan2

Erasmus personel haftası kapsamında Castilla La Manch Üniversitesinde Erasmus hareketliliğini ve projelerini tanıtan, seminerlere ve İspanyolca dil kursuna katıldığını ifade eden Dr. Kaplan; yine bu kapsamında Toledo şehrinin tarihi yerlerini kılavuz eşliğinde tanıma fırsatı bulduğunu, zeytinyağı ve şarap üreten fabrikalara düzenlenen teknik gezilere katıldığını kaydetti. Dr. Kaplan Castilla La Manch Üniversitesi personelinin ve Toledo halkının kendisine çok sıcak davrandığını, tekerlekli sandalyelerin taşınmasına uygun taksiler ve hava alanında kendisine verilen yardımcı sayesinde seyahat etmekte bir sıkıntı yaşamadığını söyledi. Kaplan, Erasmus personel hareketliliğine katılması hususunda kendisinden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’a da teşekkür etti.

kaplan4

Amasya Üniversitesi

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü