En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir

Mezuniyet törenlerimizin son halkasını oluşturan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni coşku içinde gerçekleştirildi. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Tanak, akademik ve idari personel ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 02

 Üniversitemizi Her Alanda En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Yasemin Ceylan duygularını şu sözlerle duygularını ifade etti:

‘’Üniversite eğitimimizi tamamlayarak mezuniyet aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bundan sonrası için tek gayemiz mezuniyet sonrasında atılacağımız iş hayatında aldığımız eğitimi en iyi şekilde Yüce Türk milletine yansıtmak olacaktır. Ailelerimizin eğitime verdiğiniz önem sayesinde bizler bu diplomayı alma başarısını gösterebildik. Aydın ailelerin toplumumuzu daima ileri götüreceğini unutmayarak, gelecekte sizleri örnek alacağız. Hepinize kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Mezun olup hayata atılırken yapmamız gereken, çağa ayak uydurarak ülkemizi ve üniversitemizi, ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmektir. Bilgi çağını yaşayan dünyamızda Türkiye'yi bilimsel, sosyal ve ticari yeniliklerin öncüsü haline getirmemiz gerekmektedir. İnanıyorum ki, bizler erdemleriyle, yetenekleriyle, başarılarıyla bir bütün olarak anılacak bir kuşağın en genç temsilcileriyiz. En içten duygularımla, başarı yolumuzun açık olmasını diliyorum. Değerli hocalarımız, iki yılda bizler için yoğun çabalar harcayarak bizleri bilgiyle donattınız. Bizleri ailelerimiz kadar koruyup kollayarak iyi bir birey olmamız için yoğun çaba sarf ettiniz. Sizlerin haklarını asla ödeyemeyeceğimizin farkındayız. Konuşmama son verirken ailelerimize ve hocalarımıza emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor, mezun olan öğrenci arkadaşlarıma hayatta başarılar dileyerek mezuniyetlerini kutluyorum.’’

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 03

 En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr.    Hasan Tanak yaptığı konuşmada şu cümleleri kaydetti:

‘’Bugün burada karşımızda pırıl pırıl duran gençler ülkemizin kalkınmasında önemli rol üstlenecek şekilde, gerekli bilgi beceri ve donanıma sahip olarak yetiştirildiler. Gençlerimizi yetiştiren tüm akademik ve idari personelimize ve üniversitemizin hep daha ileriye, hep daha güzele gitmesi için çaba harcayan ve desteklerini bizlerden esirgemeyen rektörümüze teşekkür ediyoruz.  Sevgili gençler iki yılı beraber geçirdik; beraber ağladık, beraber güldük. Her mezuniyet yeni bir başlangıçtır ve bu başlangıç sizler için zorlu bir iş hayatı olacaktır. İş hayatınızda en önemli destekçiniz burada aldığınız eğitim olacaktır. Aldığınız eğitimle sahada bizleri ailenizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır. Biz her zaman yanınızdayız, sizlerle gurur duyuyoruz. Öğrenci yakınlarına hayırlı olsun diyor, öğrencilerimizin mezuniyetlerini kutluyorum. Bundan sonraki hayatlarında sağlık mutluluk ve başarı diliyorum.’’

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 04

Ara Eleman Değil Aranana Elemansınız

''Güzel yurdumuzun dört bir köşesinden gelen anneler babalar, mezun yakınları Şehzadeler Şehri'ne hoş geldiniz.'' sözleriyle salonu selamlayan Orbay; Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun kırk üç yıldır mezun veren köklü bir yüksekokul olduğunu söyledi. Yüksekokulun kırk üç yıllık tecrübesini başarıyla öğrencilere aktardığını kaydeden Orbay; gençlere ‘ara elaman’ değil ‘aranan elaman’ olduklarını söyledi.

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 05

Mezuniyet tören programı okul derecesi yapanlara ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Okul birincisi Mekatronik Programından Orhan İlyas olurken, okul ikincisi İnşaat Teknolojisi Programından Erdi Gültepe, üçüncü ise Giyim Üretim Teknolojisi Programdan Yasemin Ceylan oldu.

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 06

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 07

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

En Önemli Destekçiniz Aldığınız Eğitimdir 08

Sosyal Bilimler MYO’DA Mezuniyet Coşkusu

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Coşkusu

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Teknoloji Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Tasarım Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Coşkusu

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Merzifon MYO'da Mezuniyet Coşkusu

Taşova Yüksel Akın MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Suluova MYO’da Mezuniyet Coşkusu

 

 

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü