Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında "Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi" iş birliği protokolü imzalandı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 2016 tarihi itibariyle doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla tüm ebelerin eğitilmesine yönelik faaliyetler yürütülmektedir. Söz konusu faaliyetler Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlikleri ile üniversiteler arasında iş birliği protokolü imzalanarak yürütülme kararı alınmıştır.

Bu bağlamda eğitim faaliyetlerinin Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları tarafından yürütülmesini öngören protokol Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kenan Gümüş, Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Faruk Tonga, Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ömer Sobacı'nın katılımıyla imzalanmıştır.

kamu hastaneleri

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü