Daha Kaliteli Hizmet için Çalışma Ofisleri Açıldı

Üniversitemiz iki ayrı açılışa ev sahipliği yaptı. ‘Yetkili Sendika Ofisi’ ve ‘Öğrenci Konseyi Başkanlığı Ofisi’ İdari Hizmetler Binası üçüncü katta hizmete açıldı. Açılış programına Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ve üniversite yönetimi ile ilgililer katıldı.

Yetkili Sendika Ofisi Açıldı

Üniversitemizde yetkili sendika olan Türk-Eğitim Sen yetkililerinin ve üniversitemizde temsilciliği bulunan diğer sendika temsilcilerinin de katılımıyla Yetkili Sendika Ofisi açıldı.  Burada bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Amasya Şubesi Başkanı Kamil Terzi;  ‘’Türk Eğitim Sen, eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek, mesleki gelişimlerinin ve yükselmelerinin önündeki engelleri kaldırmak, çağdaş, bilimsel ve milli bir eğitim ortamı oluşturmak,  çalışma barışını sağlamak haksızlıklarla mücadele etmek için hukuk zemininden çıkmadan her türlü eylem ve etkinliği yapmak ve bunun için de haklarının ve hukukunun bilincinde örgütlü bir çalışan kitlesi oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.’’ dedi.

SENDİKA2

Terzi; ‘’Amasya Üniversitesi, Amasya’nın ekonomisine, bilimsel kültürel ve sosyal hayatına kattığı pozitif zenginliklerle Amasya’nın en iyi işletilen kurumudur. Bu anlayışının gereği olarak da yetkili sendika ofisimizin açılışını yapıyoruz. Yetkili sendika olmanın gereği olarak üyemiz olsun olmasın tüm üniversitemiz çalışanlarının hukukunu korumak zorundayız. Biz, kurumu yıpratmadan, yöneticilerle iş birliği içinde çalışmayı hedefliyoruz. Bizim için tüm çalışanlar çok değerlidir. Başta Rektörümüz olmak üzere Amasya Üniversitesinin tüm değerli yöneticilerine çok teşekkür ediyor, ofisimizin hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

SENDİKA3

Sendikaların sivil toplum kuruluşlarının önemli bir parçası olduğunu kaydeden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; sendikaların, çalışanların özlük haklarını koruyup, daha iyi çalışma ortamlarına sahip olmaları için mücadele ettiğini söyledi.  Sendikaların demokratik hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirten Orbay sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Biz üniversite yönetimi olarak hem akademik hem idari personelimize sendikalı olsun olmasın eşit yakınlıktayız. Yükseköğretim Kurumu çatısı altında rektörler, akademik ve idari birimlerin yönetiminden sorumludur. Tabi bunu bazen denetleyecek, bazen görülen yanlışlar konusunda ikazda bulunacak, bazen de daha iyi nasıl yapılabilir diyecek sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç vardır. Sendikacılık bu anlamda önem arz ediyor. Türk Eğitim Sen, üniversitemiz çatısı altında yetkili sendikadır. Yasal olarak yetkili sendikalara nezih bir ortam sunmamız gerekiyor. Bu ofis sendikalı sendikasız herkesin mekanıdır. Ofisin hayırlı olmasını diliyor; çalışmalarında başarılar diliyorum.’'

Öğrenci Konseyi Başkanlığı Ofisi Açıldı

Seçimle iş başına gelen Öğrenci Konseyi Başkanlığının daha kaliteli bir ortamda çalışmalarını yürütebilmeleri için Öğrenci Konseyi Başkanlığı Ofisi açıldı.

KONSEY1

Ofisin açılışını Konsey Başkanı Ferdi Karakuş ile birlikte yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; ‘’Öğrenci konseyimiz 17 bin 500 öğrencimizin konseyidir. Dolayısıyla bir fikrin bir grubun arka yansıması, izdüşümü değildir. Konsey üyesi öğrencilerimizden beklentim hiç kimseyi ötekileştirmeden daha iyi bir eğitim için çalışmalarıdır. Biliyoruz ki biz bir olursak, beraber olursak, büyük Türkiye olabileceğiz. Dolayısıyla ayrışmayı, kutuplaşmayı değil birleşmeyi önemseyeceğiz.  Bizler tek millete, tek devlete, tek bayrağa inanan insanlarız. Tüm öğrencilerimiz de bu ülkünün çatısı altında toplanıyor. Ofisin iyi işlere vesile olmasını temenni ediyorum. Başarılar diliyorum.’’ dedi.

KONSEY2

Öğrenci Konseyi Başkanı Ferdi Karakuş ise ‘’Rektörümüz başta olmak üzere tüm Amasya Üniversitesi çalışanlarına bizlere daha kaliteli çalışma imkânı sağladıkları için teşekkür ediyoruz.  Bizler Rektörümüzün de dediği gibi hiçbir ayrım gözetmeksizin 17 bin 500 öğrencinin hepsini aynı çatı altında buluşturmayı, aynı hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Ofisimizin çalışmalarımızda hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; kendi ekip arkadaşlarıma da bu yolda başarılar diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.’’ cümlelerini kaydetti.

KONSEY3

Açılış programları kokteylin ardından son buldu.

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü