Bizler Büyük Bir Aileyiz

24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasların belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde 209 personelin 30.03.2018 tarihi itibariyle kadroya atama işlemleri tamamlandı.

Bizler Büyük Bir Aileyiz 01

Kadroya geçiş işlemleri tamamlanan personelimizle üniversitemiz yönetimi bir araya geldi. Rektörlük konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ile birlikte birim amirleri ve personelimiz katıldı.

Bizler Büyük Bir Aileyiz 02

Toplantıda bir konuşma yapan Rektör Orbay gerekli yasal işlemlerin ardından 209 personeli kapsayan kadroya atama işleminin tamamlandığını kaydederek bu süreçte görev alan sınav kuruluna teşekkür etti.

Bizler Büyük Bir Aileyiz 03

Üniversitemizin öğrenci sayısının ve fiziki alanların her geçen gün arttığını kaydeden Orbay; tüm personelde olduğu gibi üniversitemizin temizlik ve güvenliğinden sorumlu personelimizin iş yükünün arttığını belirtti. Üniversitemizi daha ileri noktalara taşıyacak tüm sorumlulukların altından hep birlikte çalışarak kalkacağını kaydeden Orbay; kadro alan personelimize seslenerek ‘’Devletimiz bir düzenleme yaparak hizmet alımıyla çalışan personele kadro verdi. Protokol işlemleriniz de tamamlandı. Asıl protokol vicdanlarımızla olan protokoldür. Devletimiz size sürekli işçi kadrosu imkânını tanıdı. Görev tanımınız aynıdır. Sizler için aileleriniz için hayırlı uğurlu olsun.’’ dedi.

Bizler Büyük Bir Aileyiz 04

Toplantı kokteylin ardından son buldu.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü