Başarı Bir Ekip İşidir

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilkler gerçekleşmeye devam ediyor. Daha önce yapılan koroner anjiyografi, açık kalp ameliyat(by-pass), koldan anjiyografi ve balon stent uygulaması işleminin ardından ‘tip 2 aort diseksiyonu ameliyatı’ da başarıyla gerçekleştirildi.

Başarı Bir Ekip İşidir 01

Hastane acil servisine getirilmesi sonrası yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda tip 2 aort diseksiyonu tanısı konulan Beşir Yıldırım (38) adlı hasta Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erol Kurç, Dr. Öğretim Görevlisi Serdar Badem ile Opr. Dr. Gökçen Gökgözoğlu tarafından ameliyata alındı.

Operasyonun yaklaşık sekiz saat sürdüğünü belirten Prof. Dr. Kurç, “Operasyonda assenden aort ve arcus aort değiştirildi. Beyine giden damarlar değiştirilen yeni arter ve ek bir greft kullanılarak yeniden dikildi. Ameliyat sonrası hastamız kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım ünitemize alındı. Genel durumu iyi olan hastamızın kalp ve diğer organlarında herhangi bir hasar yoktur. Hastamız birkaç gün içerisinde servise alınarak takiplerine devam edilecektir.” dedi.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Murat Şahin ise, “Hastanemizde ilkleri yaşamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Başarı bir ekip işidir. Ekibimiz ne kadar iyi olursa sonuçları da o kadar güzel olur. Artık bu tür rahatsızlıklarda hasta sevklerinin de önüne geçmiş bulunmaktayız. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Çok riskli olan bu ameliyatı gerçekleştiren kalp damar cerrahisi hekimlerimiz ile birlikte bu süreçte gastroloji uzmanımıza, kardiyoloji uzmanımıza, anestezi ve reanimasyon uzmanlarımıza, yardımcı sağlık personellerimize teşekkür ediyor başarılar temenni ediyorum.” cümlelerini kaydetti.

Başarı Bir Ekip İşidir 02

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ‘sağlık’ alanında yapılan çalışmaları her geçen gün bir adım ileri taşıdıklarını söyleyerek tüm yeniliklerin ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Haber Amasya İHA

 

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü