Amasya Kongre Merkezi Olma Yolunda İlerliyor

Üniversitemiz 2017 yılı içerisinde sokak lezzetlerinden âşıklık geleneğine, sağlık alanından dini musikiye kadar birbirinden farklı 19 sempozyum, kongre ve çalıştaya ev sahipliği yapacak.

amasya1

Kenti kongre turizmi alanında cazibe merkezi yapma gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Üniversitemiz Rektörü Orbay, “Üniversitemiz akademik yıl içerisinde pek çok bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitemizde oluşturmaya çalıştığımız nitelikli bir eğitim-öğretim ortamlarının yanı sıra, bilimsel araştırmalar ve topluma hizmet sorumluluğu bilincinden hareketle yapılan diğer tüm çalışmaların; önümüzdeki yıllarda çok değerli bilim, kültür, spor ve sanat insanlarının yetişmesine kaynaklık edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

orbay

Rektör Orbay şunları kaydetti, “Üniversitemiz başta Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Birimi olmak üzere, AB ve TÜBİTAK, Bakanlıklar, OKA gibi çeşitli kaynaklardan sağlanan proje destekleri ile üniversitemizin araştırma kapasite ve becerisinin gelişmesi ve iyileşmesine yönelik çalışmaları her geçen gün artarak sürmektedir. Üniversitemiz 2017 yılı içerisinde sokak lezzetlerinden âşıklık geleneğine, sağlık alanından dini musikiye kadar nedenleri ve sonuçları ile ele almayı ve bunları bilimsel bir zeminde tartışmayı amaçlamaktadır. Üniversitemizin gerçekleştirdiği birbirinden farklı 19 sempozyum, kongre ve çalıştay aynı zamanda Amasya’yı kongre turizmi alanında cazibe merkezi haline dönüştüreceğini umut ediyoruz. Bilimsel etkinliklerimizi sahiplenme noktasında Valiliğimize, Belediyemize ve destek veren tüm kurumlara, bilim insanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü