AB Projesi Kapsamında Hatıra Ormanı

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi (ISEDP) hibe programı çerçevesinde, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Amasya Şubesi tarafından yürütülen, “İstihdam İçin Engelsiz Eğitim Merkezi” isimli proje faaliyetleri kapsamında Teknoloji Fakültesi yerleşke alanı içerisinde hatıra ormanı oluşturuldu.

Proje katılımcılarından her birinin anısına 35 adet fidan dikildi. Etkinliğe ÇSGB Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İzleme Uzmanı Dilşad Taşkın, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Telhat Özdoğan ve Prof.Dr. Kemal Bolat, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhat Gül, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Ünal Kurt, TSD Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin Aslan, dezavantajlı bireyler ile akademik ve idari personel katıldı.

Proje Yürütücüsü Kurt, proje süresince daha önce doğaya saygı etkinliği kapsamında Engelli Yaşam Parkında piknik yaptıklarını, sosyal ve sportif faaliyetlerin devam edeceğini açıkladı. Etkinlik proje ofisinde yapılanan toplantının ardından sona erdi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü