Yorum Gazetesinden Ziyaret

Amasya’nın 16 Ağustos 1986’dan beri yayın hayatında olan köklü gazetelerinden Yorum Gazetesi İmtiyaz Sahibi A. Suat Akcan ile gazete baş yazarlarından Aysun Doğan Terzi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret etti.

Yorum Gazetesinin otuz üç yıldır ‘Amasya’nın Sesi’ parolasıyla yayın hayatında olduğunu kaydeden Akcan; amaçlarının Amasya başta olmak üzere yöresel ve bölgesel gelişmeleri ön planda tutarak kamuoyunu objektif ve tarafsız olarak bilgilendirmek olduğunu kaydetti.  Akcan, üniversitemizin en önemli haber kaynaklarından biri olduğunu dile getirerek Rektörümüze yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise çok sesli ve özgür basının demokratik hayatın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ifade etti. İletişimin çok önemli bir yer kapladığı çağımızda yerel basına önemli görevler düştüğünün altını önemle çizen Elmacı; yerel basının, Amasya ve bölgemizdeki gelişmeleri kamuoyuna duyurma görevi yanında, ilimizin tanıtımı noktasında da önemli bir sorumluluk üstlendiğini belirtti.

IMG_5380

Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Akcan’a Amasya’yı konu edinen iki adet kitabını takdim etti.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü