Sosyal Medya ve Cinsel Taciz Konulu Konferans Gerçekleştirildi

‘Sosyal Medya ve Cinsel Taciz’ Konulu Konferans Gerçekleştirildi

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü ve Amasya Barosu iş birliği ile Amasya Barosu Kadın Hakları Komisyonu tarafından 8 Mart dünya kadınlar günü etkinlikleri çerçevesinde organize edilen “Sosyal Medya ve Cinsel Taciz” konulu konferans Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Amasya Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansa Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Barosu Başkanı Av. A. Melik Derindere, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Amasya Barosu Başkan Yardımcısı Av. Cem Kılıç, Amasya Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Gökçen Kantar Duran ile Amasya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Kübra Tayboğa, Av. Ayşe Fulya Özkan, Av. Büşra Kılıç ile Av. Elif Ilıcak katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan konferans Amasya Barosu Başkanı Av. A. Melik Derindere tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, ‘Sosyal Medya ve Cinsel Taciz’ konulu sunum Amasya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Nilüfer Çaylıkoca Uğur, Moderatör olarak, Av. Ezgi Simge Kuranel ve Av. Sinem Karagöz ise konuşmacı olarak yer aldı.

Konferans sonunda Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın tarafından konuşmacılar Av. Nilüfer Çaylıkoca Uğur, Av. Ezgi Simge Kuranel ve Av. Sinem Karagöz’e fidan sertifikası takdim edildi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü