Öğrencilerimiz TÜBİTAK’tan 3 Ödül Aldı

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda, üniversite öğrencilerinin bilimsel çözümler üretmelerini teşvik etmek için TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nın ilk turu olan bölge yarışmaları tamamlandı. Yarışma, bölge merkezlerini temsil eden beş ilde 600 projenin katılımıyla gerçekleştirildi. Her ilde yaklaşık yüz proje yarışmaya katıldı. On beş İli kapsayan Samsun ve Kayseri bölge yarışmaları Kayseri’de gerçekleştirildi.

1 (1) (7)

Üniversitemiz Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümü öğrencileri, ön değerlendirmeyi geçerek yarışmaya ‘eğitim’ kategorisinde üç projeyle katıldılar. Proje sergilerinden sonra yapılan mülakat sınavları sonucunda; projelerden biri birincilik ödülüne, diğer iki proje de ikincilik ödülüne layık görüldü. Katılan projelere danışmanlık yapan Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kara’ya da proje danışmanlığı ödülü verildi. Ödüller, Kayseri’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Yarışma sonuçlarına göre; final yarışmasının eğitim kategorisinde Samsun ve Kayseri bölgelerini üniversitemiz öğrencileri temsil edecek.

Ödül alan öğrenciler ve projeleri:

Graphic1

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü