MEB Bakan Yardımcısı Ziyareti

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen II. Uluslararası Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Araştırmaları Kongresi(II. İnternational Learning Teaching and Educational Research Congress-ILTER)’nin açılışı programı için ilimizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret etti.

IMG_8474

2006 yılında kurulan üniversitemizin iyi bir konumda olduğunu kaydeden Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Safran, bu konumun gelecek günlerde daha iyi noktalara taşınacağını ifade etti. Üniversitelerdeki bilimsel çalışmaların milli eğitimdeki sorun ve problemlerin çözümüne de ışık tutacağını ifade eden Safran, eğitimin her kademesindeki iş birliğinin önemine vurgu yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise Amasya’nın tarihin her döneminde kültür ve medeniyet şehri olduğunu, her zaman eğitimi öncelikleyen bir misyonu olduğunu ifade etti. Üniversitemizin de tarihten aldığı sorumlulukla eğitim öğretimde kaliteyi daha ileri noktalar taşımak için çalıştığını belirten Prof. Dr. Elmacı; Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yapılacak çalışmalara her zaman gönüllü olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Elmacı ayrıca; üniversitemiz tarafından yapılan çalışmalar, projeler ile üniversitemizin akademik gelişimi, değişimi ve hedefleri hakkında da Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran’a bilgi verdi.

Ziyaret hediyeleşme merasiminin ardından son buldu.

 IMG_8490

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü