Gençlere Güvenimiz Tam

Tasarım Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2018-2019 mezuniyet töreni yoğun katılımla üniversitemiz Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ın yanı sıra Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Tanak, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Doç. Dr. Cengiz Yıldırım, Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Burak Eryılmaz, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan coşkulu bir kalabalık katıldı.

IMG_8573

Çağa Ayak Uydurup Ülkemizi ve Üniversitemizi

 En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz

Mezun öğrenciler adına konuşmayı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan okul birincisi Ahmet Yıldız yaptı.

IMG_7348 

Yıldız konuşmasında şu cümleleri kaydetti:

‘’İki yıllık üniversite eğitimimizi tamamlayarak mezuniyet aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bundan sonrası için tek gayemiz mezuniyet sonrasında atılacağımız iş hayatında aldığımız eğitimi en iyi şekilde Yüce Türk milletine yansıtmak olacaktır.

Sevgili Annelerimiz, Babalarımız, Ailelerimiz;

Öğrenmeye sizlerin şefkatli kollarında başladık, ilköğretim ve lise yıllarında gösterdiğiniz büyük özveri sayesinde üniversite öğrenimi görme başarısını elde ettik. Bu başarının asıl kaynağı sizlersiniz, eğitime verdiğiniz önem sayesinde bizler bu diplomayı alma başarısını gösterebildik. Aydın ailelerin toplumumuzu daima ileri götüreceğini unutmayarak, gelecekte sizleri örnek alacağız. Hepinize kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Sevgili Mezun Arkadaşlarım;

Mezun olup hayata atılırken yapmamız gereken, çağa ayak uydurarak ülkemizi ve üniversitemizi, ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmektir. Bilgi çağını yaşayan dünyamızda Türkiye'yi bilimsel, sosyal ve ticari yeniliklerin öncüsü haline getirmemiz gerekmektedir. İnanıyorum ki bizler erdemleriyle, yetenekleriyle, başarılarıyla bir bütün olarak anılacak bir kuşağın en genç temsilcileriyiz. En içten duygularımla, başarı yolumuzun açık olmasını diliyorum.

Değerli Hocalarım,

İki yıldır yoğun emeklerinizle bizleri bilgiyle donattınız. Bizleri ailelerimiz kadar koruyup kollayarak iyi bir fert olmamız için çaba sarf ettiniz. Sizlerin haklarını asla ödeyemeyeceğimizin farkındayız. Ailelerimize ve hocalarımıza emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor, mezun olan öğrenci arkadaşlarıma hayatta başarılar dileyerek mezuniyetlerini kutluyorum.’’

Eeee

Gençlere Güvenimiz Tam

Okullar adına konuşmayı yapan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cengiz Yıldırım yaptı.

Üniversite olarak eğitim öğretim faaliyetlerini yürütürken bir taraftan da sosyal kültürel faaliyetlere ağırlık verdiklerini kaydeden Yıldırım; bu faaliyetler kapsamında yapılan Spor Şenlikleri ve çeşitli yarışmalarda ödül alan öğrencileri kutladı.

IMG_7368

Doç. Dr. Yıldırım şöyle devam etti:

’12. Spor Şenliği Halı Saha Öğrenci Müsabakalarında ilk üç dereceyi yapan Sosyal Bilimler, Tasarım ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokullarımızın mezuniyet töreninde bulunmaktayız. Öğrencilerimizi ve hocalarını tebrik ediyor başarılar diliyorum.

Ayrıca yine 12. Spor şenliklerinde Voleybol Öğrenci Müsabakalarında ikinci olan Tasarım MYO Kız Voleybol Takımı öğrencilerimizi ve hocalarını da kutluyor başarılar diliyorum.

Sosyal Bilimler MYO Aşçılık Programı öğrencilerimiz geçtiğimiz günlerde Bolu’da yapılan 5. Uluslararası İzzet Baysal Mutfak Günleri Yemek Yarışmasına katılarak bu yarışmadan dört altın, dört gümüş, üç bronz madalya ile döndüler. Okulumuzu ve üniversitemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve hocalarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.’’

Konuşmasının devamında velilere seslenen Yıldırım; ‘’Cumhuriyetin kuruluş belgesinin imzalandığı Amasya’ya, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şehzadeler Şehri’ne, Ferhat ile Şirin’in memleketine ve huzurun üniversitesi Amasya Üniversitesine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı iki yıl boyunca bilgi ile donatmaya çalıştık. Bunun yanı sıra birtakım kültürel özellikler kazandırmak için çaba sarf ettik. Bu süreçte yorulmadan çalışan, çaba gösteren akademik ve idari personelimize yürekten teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Öğrencilere seslenen Yıldırım; ‘’Sevgili öğrenciler; sizlere olan güvenimiz ve her şeyin en iyisini yapacağınıza olan inancımız tamdır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır düsturundan hareketle Türk milli ahlak ve faziletlerine uygun olarak görevlerinizi en iyi şekilde yapacaksınız. Cumhuriyetimiz temel ilkelerine bağlı, devletiyle milletiyle bölünmez bir bütünlük içerisinde uyum içerisinde çalışacaksınız. Bu süreç içerisinde dilimize, dinimize, vatanımıza, bayrağımıza, devletimize ve milletimize karşı her türlü saldırıya göğsünüzü siper edeceğinizden adım gibi eminim. Hepinizin yolu bahtı açık olsun.’’ cümlelerini kaydetti.

Asıl Hayat Şimdi Başlıyor

IMG_7375

Konukları ‘Şehzadeler Şehri Amasya’mıza hoş geldiniz’ diyerek selamlayan Rektörümüz Orbay Amasya’nın sıradan bir şehir olmadığını, Cumhuriyetin hamurunun yoğrulduğu, kültürlere beşiklik etmiş kadim bir şehir olduğunu söyledi.

Bu şehirde eğitim almanın gençlere birtakım sorumluluklar yüklediğini kaydeden Orbay; gençlerin Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı kalacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Ailelerinin desteğini arkalarına alan gençlerin sorunsuz bir şekilde eğitim öğretim hayatlarını tamamladıklarını asıl hayatın ise mezuniyet sonrası başladığını kaydeden Orbay’ın; ‘yalnız iş bulmadan eş bulmak yok’ sözü salondakileri güldürdü. Ailelerin, hocaların, üniversitemizin her zaman mezunlarımızın yanında olduğunu kaydeden Orbay, gençlerden üniversitemizle bağlantılarını kesmemelerini istedi.

IMG_8576

Mezuniyet tören programı okul derecesi yapanlara ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu okul birincisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programından Simge Şahin olurken, ikinci Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programından Emine Nur Sevinç, üçüncü ise Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında İlknur Yeşilırmak oldu.

IMG_7435

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Bilgisayar Programcılığı programından Ahmet Yılmaz olurken, ikinci de yine aynı programdan Ahmet Yusuf Toltay, üçüncü ise Makine programından Murat Kayacı oldu.

Tasarım Meslek Yüksekokulunda okul birincisi Grafik Tasarım programından Buse Ekin, ikinci de yine aynı programdan Semra Keyikpınar, üçüncü ise Bilgisayar Destekli Tasarım Animasyon programından Ufuk Çiçek oldu.

IMG_7519

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

 

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü