Gazi Ortaokulunda Origami Sergisi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Matematik Ana Bilim Dalı üçüncü sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Gazi Ortaokulunda Japon kâğıt katlama sanatı origami tekniğiyle yaptıkları görselleri sergilediler. Sergide, kedi, kuğu, kurbağa gibi hayvan figürleri ve birçok origami eseri yer aldı.

Gazi Ortaokulunda Origami Sergisi 01

Origaminin kâğıt ile yapılan makas ve yapıştırıcı kullanılmadan tamamlanan bir sanat olduğunu söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Birol Tekin, “Origami, kâğıt katlama sanatıdır. Japonca oru (katlama) ve kami (kâğıt) kelimelerinin birleşmesiyle meydana gelmiş geleneksel bir sanattır. Kâğıt katlama sanatıyla öğrencilerimiz psikomotor ve bilişsel davranışlarını geliştirirken hem eğlenip hem de öğreniyorlar ve daha da önemlisi matematiği seviyorlar. Bu sergi öğrencilerimizin yoğun emeğinin sonucu olarak ortaya çıktı.İlköğretim Bölümü Matematik Ana Bilim Dalı öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Gazi Ortaokulu ile Akşemsettin İlköğretim Okulu öğrencilerine origami ile ilgili üç haftalık bir kurs verdiler. Bu kursun sonunda ortaya çıkan bu ürünler Gazi Ortaokulunda sergiye dönüştü. Sergimizin açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan, Gazi Ortaokulu Müdürü Musa Öztürk ve Güzel Sanatlar Öğretmeni Gülfer Demirezer’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Gazi Ortaokulunda Origami Sergisi 02

Serginin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan ise kâğıt katlama sanatıyla öğrencilerin el becerisi ve görsel zekasının geliştiğini belirterek emeği geçenleri kutladı.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü