Eğitim Fakültesi Dergisi'nin Yeni Sayısı Çıktı

Eğitim Fakültesinin yılda iki kez yayımladığı uluslararası hakemli bilimsel dergisi, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi/Amasya Education Journal’in sekizinci yılındaki 15’inci sayısı yayımlandı.

Derginin baş-editörlüğünü yürüten Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Karamustafaoğlu yaptığı açıklamada; ''Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergimiz bu sayısı ile sekizinci yılına başlamaktadır. Dergimiz yayımladığı süreçten itibaren bir çok dizin ve kütüphanede yer almaktadır. Bu durumun bir göstergesi olarak Harzing’s Publish or Perish yazılımı ile Google Akademik veritabanı incelendiğinde, dergimizin ilk sayısından bugüne kadar yayımlanmış çalışmalarına 693 atıf aldığı ve h endeksinin on beş olduğu görülmektedir. Bu sayıda, yedi farklı eğitim kurumundan toplam on bir yazara ait altı makale vardır. Bu sayının yayınlanma sürecine destek veren herkese teşekkür eder, eğitimin çeşitli alanlarında çalışan tüm araştırmacıların çalışmalarını değerlendirmek üzere dergimize davet etmekten mutluluk duyarım.'' ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Karamustafoğlu, II. Uluslararası Öğrenme, Öğretim ve Eğitim Araştırmaları Kongresinin üniversitemiz Eğitim Fakültesi çatısı altında 5–7 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirileceğini de duyurdu.

KAPAK