BÖTE Öğrencilerinden Büyük Başarı

Üniversitemiz Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ve Dokuz Eylül Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayına katıldılar. Temel amacı öğrencilerin mesleki gelişiminin yanı sıra üniversiteler arasında iş birliğini geliştirerek ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerine destek vermek olan Kurultay; Bilişim sektöründen temsilciler ve 54 üniversiteden akademisyen ve yaklaşık 500 öğrencilerden oluşan katılımcıyla gerçekleştirildi.

Kurultay kapsamında öğrencilere yönelik 7 kategoride proje yarışması düzenlendi. Amasya Üniversitesi BÖTE Bölümü öğrencileri, 5 ayrı kategoride iki adet birincilik, bir ikincilik ve iki üçüncülük olmak üzere toplamda beş derece aldılar.

Yarışma kategorileri ve ödül alan öğrencilerimiz:

Kategori

Derece

Ödül Alan Öğrencilerimiz

Eğitim Yazılım-Kesirlik Ondalık Sayılar

Birincilik

Mehmet Zoral/Ece Çelikörs

Marker-İngilizce Renkleri Öğreniyorum

Birincilik

Sevcan Şahin/Rüveysa Akarsu

Eğitim Yazılım-Matematik Öğreniyorum

İkincilik

Muhammed Emiz Arslan/Ayşe Erçin/Asuman Kaplanoğlu

Eğitim Yazılım-Öğrenen Makineler

Üçüncülük

Atilla Günaydın/Tuğçe Orhuntaş

Eğitsel Video-Bilişimde Güvenlik

Üçüncülük

Gülbahar Sevindi/Necibe Tanrıverdi/Mustafa Hancı

 

BÖTE Bölüm Başkanı Prof. Dr. Telhat Özdoğan, ödül alan öğrencilerimizi ve öğrencilerin proje danışmanı Öğr. Gör. Hakan Özcan’ı tebrik ederek; yeni teknoloji ve yaklaşımlarla, güncel eğitsel problemlere yönelik özgün ve yaratıcı projeler üretmeye gayret ettiklerini ve bunun sonucu olarak da daha önce TÜBİTAK, Eğitim Teknolojileri Zirvesi ve Ulusal BÖTE kurultaylarından ödüllerle döndüklerini belirtti. Prof. Dr. Özdoğan; bu başarılarıyla birlikte BÖTE bölümünün ulusal başarılarını artık gelenekselleştirdiklerinin altını çizdi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir ise, ödül alan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, eğitimde yenilikçilik ve çağın gereksinimlerine uygun yeni uygulamaların geliştirilmesinde verdikleri desteğin süreceğini belirtti.

Kurultay dönüşü öğrenciler Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti. Üniversitemiz gençlerinin katıldıkları birçok yarışmadan ödülle döndüğünü kaydeden Rektörümüz Orbay; gençlerimizin bilgi ve görgülerinin artırılması noktasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Ödül alan gençleri de tebrik eden Orbay, öğrencilerimizin başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü