Belediye Başkanı Ziyareti

İlimiz Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.

IMG_4469

Prof. Dr. Elmacı’yı tebrik ederek yeni görevinde başarılar dileyen Sarı; “İllerin kalkınmasında üniversitelerin çok önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Halkla bütünleşmiş bir yüksek öğretim anlayışı Amasya için büyük bir kazanım olacaktır. Üniversitenin gerçekleştireceği aktivelerde birlikte çalışmak bizleri ziyadesiyle mutlu edecektir.” dedi.   

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı, ilimizin ve bölgemizin kalkınması adına Amasya Üniversitesi ile Amasya Belediyesi arasında yapılabilecek her türlü iş birliğinden memnuniyet duyacaklarının ifade etti. Şehir-üniversite iş birliğini önemsediklerini kaydeden Rektör Elmacı; ‘’Kadim şehir Amasya’nın tarihten gelen mirası bizlere önemli görev ve sorumluluklar yüklemektedir. Üniversite olarak bulunduğumuz şehrin kültürel zenginliklerinin ve tarihsel mirasının gelecek nesillere aktarılması için akademik ve idari kadromuzla, tüm toplum kesimlerine açık bir iş birliği ve gelişmiş bir sosyal diyalog örneği sergileme gayreti içinde olacağız. Gençlerimizle, Amasyalılarla her zaman iç içe olacağız. Etkinliklerimizle, projelerimizle şehrimizin daha da ileri gitmesi için çalışacağız. Bu süreçte başta Amasya Belediyesi olmak üzere paydaşlarımızın desteği, yolumuza daha sağlam adımlarla devam etme gücü verecektir.’’  cümlelerini kaydetti..

Ziyaret yükseköğretim konularının ele alındığı fikir alışverişinin ardından son buldu.

IMG_4494

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü