ÜNİLİG Hokey Şampiyonası Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÜNİLİG Hokey Müsabakaları üniversitemiz ev sahipliğinde başladı. Müsabakalar boyunca beş farklı üniversiteden sekiz takım karşı karşıya gelecek. Müsabakalarda üniversitemiz erkek takımı da rakiplerine karşı kıyasıya mücadele edecek.

hokey 2

Müsabakalar Amasya Spor Salonunda yapılan açılış programıyla başladı. Açılış programına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Battal Yılmaz, Genel Sekreterimiz Hasan Özyurt, teknik heyet, hakemler, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

hokey 1

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Battal Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında sporun sevginin, barışın ve kardeşliğin dili olduğunu söyledi. Sporculardan Türk gençliğine yakışır şekilde müsabakalara çıkmalarını isteyen Yılmaz; müsabakalarda görev alan hakemlere, teknik heyete, idareci, antrenörlere ve sporculara başarılar diledi.

hokey 3

Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç yaptığı konuşmada müsabakaların kardeşlik havasında geçmesini dileyerek; takımlara başarılar diledi.

hokey 4

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Polat ise sporcuları ‘Şehzadeler Şehri’ne Hoş geldiniz’ diyerek selamladı. Sporun bir yaşam tarzı olduğunu söyleyen Polat; her şartta kazananın centilmenlik ve kardeşlik olmasını istedi.

hokey 5

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÜNİLİG Hokey Müsabakaları 11-15 Mart tarihleri arasında Amasya Spor Salonunda devam edecek.

 

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü